Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  KPSS A Grubu Kitaplar

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  KPSS A Grubu Kitapları

  KPSS A Grubu sınavına girecek bütün adayları buraya alalım! Eğitim kaynakları alanındaki çalışmalarını uzun zamandır büyük bir başarı ile sürdüren Palme Kitabevi, Türkiyede pek çok gencin hayatındaki dönüm noktalarından bir tanesini oluşturan KPSS için de kolları sıvadı. Aradığınız bütün KPSS A Grubu kitapları raflarımızda yerini aldı. Bu kitaplar sayesinde başarı bir tesadüf değil!

  KPSS A Grubu Nedir?

  KPSS A Grubu kitap ve sınava hazırlık kaynaklarına göz atmadan önce, öncelikle bu sınavın içeriğine bakmakta fayda var. Bu oldukça önemli sınav hakkında bilgi sahibi olmak, doğru stratejiyi kurmanızı ve bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Kariyer Kadroları” olarak da bilinen pozisyonlara girmek için başarı elde etmeniz gereken sınav, KPSS A Grubu sınavıdır. Bu sınavda yeterince iyi bir puan edindikten sonra, istediğiniz alanda çalışabilmek adına bir de kurumların yazılı veya sözlü sınavları ile mülakatlarından başarı edinmeniz gerekir.

  Bu kariyer kadroları, aynı zamanda alan bilgisini de mesleğin uygulamasında kullandığı için, bu sınava girecek olan adayların KPSS A kitapları edinmesi gerekmektedir. Ayrıca, tıpkı KPSSye giren öteki adaylar gibi sizin de Genel Kültür ve Genel Yetenek alanlarındaki Vatandaşlı, Coğrafya, Tarih, Matematik ve Türkçe konularda hakim olmanız beklenir. Kısacası kütüphanenize KPSS GK - GY kaynaklarını da dahil etmeniz önemlidir.

  KPSS A Grubu Kitapları

  Sınav hakkında bilgi sahibi olduk, korkutuculuğunu minimuma indirdik. Gelelim bu sınav için gereken kitaplara… KPSS A Grubu sınavında, aslında lisans eğitiminde üniversitede edinilen bilgilerin sınav sistemine uygun biçime getirilmiş halidir. Bir anlamda en az dört sene süren lisans eğitiminden damıtılan son derece öz bilgiler bu sınavda bir araya gelirler. Lisans KPSS kitapları bu nedenle önceden edindiğiniz bilgileri içerir. Sadece test tekniğine uyarlanmış halidir.

  Konu KPSS A grubu kaynak önerileri olunca, Palme Kitabevi'ne gelen en sık gelen sorulardan bir tanesi de, hangi alan mezunlarının bu sınava girebileceğidir. KPSS A Grubu kadrolarına Mühendislik, Hukuk, IIBF ve SBF mezunları girip devletteki kadrolara yerleşebilirler. Bu nedenle de KPSS A Grubu kitap önerileri genelde bu alanlardaki kitapları içerir.

  Palme Kitabevinin koleksiyonunda alan kitaplarından bazıları şunlardır: Hukuk ve alt alanları (Özel Hukuk, Ticaret, Eşya vb.), Maliye, Mikro ve Makro İktisat, Muhasebe, İşletme, Vergi ve Bütçe konuları. Bu alanlar, ülkemizdeki kariyer kadrosu olarak kabul edilen idari kadrolara yerleşmek için başarı edinilmesi gereken KPSS A grubu alan kitapları arasındadır. Farklı yayınevleri ve farklı yazarların hazırladığı, farklı bütçelere hitap eden alan kitapları için Palme Kitabevinin sayfasını inceleyebilirsiniz.

  KPSS A Grubu Kitap Seti Neler İçermeli?

  Her ne kadar bu konuları lisans eğitiminiz boyunca görmüş olsanız da, bir konu anlatımı tekrar yapmak etkili olacaktır. Kimi zaman bazı adaylar lisans eğitiminde, konuları sınava yönelik olarak görmemiş, daha derine inmiş veya teorik tartışmalardan ışın pratiğine eğilememiş olabiliyor. Kimi zaman da bazı adaylar sınava mezun olur olmaz değil aradan biraz zaman geçtikten, belki yüksek lisans yaptıktan ya da askerlik görevini gerçekleştirdikten sonra girebiliyor.

  İşte konuları tekrar etmek isteyen adaylar için harika bir KPSS A grubu kitapları tavsiye ediyoruz!: KPSS A Grubu Konu Anlatımlı kitaplar. Bu kitaplarla konu anlatımına göz attıktan sonra, KPSS A kitap seti içerisinde vazgeçilmez bir yeri olan KPSS A Grubu Soru Bankası ve KPSS A Grubu Deneme Sınavları kitaplarına bakabilirsiniz. Eğer geçmiş sınavlarda bu alanda yer alan sorulara bakmak isterseniz de KPSS A Grubu Çıkmış Sorular kitaplarını setinize dahil edebilirsiniz.

  Farklı Yayın Evlerinden En İyi KPSS A Kitapları

  KPSS A grubu hazırlık kitapları için sizlere önerilerimiz bu şekilde. Daha detaylı bilgi için her bir kitap kategorisinin sayfasını gözene geçirebilirsiniz. Kategoriler içerisinde fiyat karşılaştırması yapabilir, bunun neticesinde sizin bütçenize hangi kitap uygunsa seçebilirsiniz.

  Seçkimiz içerisindeki tüm kitaplar Türkiyenin önde gelen yazar grupları tarafından hazırlanıp bu alanda deneyimli yayı evleri tarafından basılmıştır. Bu nedenle tercihinizi içiniz rahat olarak yapabilir, başarıya giden yolda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Tüm KPSS A grubu kitapları hem mağazamızda hem de web sayfamızda yerini almış durumda. Palme Kitabevi ailesi olarak tüm adaylara sınavda başarılar dileriz.

  KPSS A Grubu Kitaplar

  >