Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  İcra Müdürlüğü Sınavı Hazırlık Kitapları

  Adalet Bakanlığı bünyesinde İcra Müdür Yardımcısı ve sonrasında da İcra Müdürü olarak görev yapmak isteyenler için birbirinden değerli kaynakları bir araya topladık. Palme Kitabevinin İcra Müdürlüğü kitabı koleksiyonunda bu alada başarıya ulaşmanıza yardımcı olacak her şeyi bulacaksınız. İcra Müdürlüğü sınavı kitapları ile bu engeli aşmak son derece kolay!

  İcra Müdürlüğü Hazırlık Kitapları Konuları

  İcra Müdürlüğü hazırlık kitapları içerisinde yer alan konular, adayların sınavın her aşamasında başarıya ulaşmasına yardımcı olur. Öncelikle bu sınavın aşamalarına bakalım…

  Ülkemizde mesleki alanda gerçekleştirilen pek çok test gibi bu test içerisinde de iki kısım vardır: Genel Kültür ve Genel Yetenek. Sınavın genel kültür kısmı lise bilgileri ile üniversitenin ilk senesinden temel bilgileri içerir. Bu kısımda 10 soru Türkçe ve 10 soru Matematik alanından çıkar.

  Daha sonra ise daha ziyade Tarih olarak adlandırılabilecek bir kısım vardır. Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, Türk Kültür ve Medeniyetleri ve Temel Yurttaşlık Bilgisi konularında sorularla karşılaşılır. Her birinden beş adet soru yer alır. Bu konularla ilgili çalışmanızı gerçekleştirmek üzere İcra Müdürlüğü kitabı seçeneklerine başvurabilirsiniz.

  Gelelim bu testin daha zorlayıcı olan alan bilgisi kısmına… İcra Müdürlüğü sınavı kitapları içerisinde alan bilgisi ile ilgili pek çok farklı konuda ipuçlarını bulabileceksiniz. İlk olarak ülkemizde uygulanan ticaret kanununun hüküm ve esasları hakkında sorular yer alır. Bunlar içerisinde ticaretin hükümlerini düzenleyen pek çok farklı konu vardır. Buradan yaklaşık sekiz adet soru çıkmaktadır.

  İcra Müdürlüğü hazırlık kitapları içinde alan bilgisinin ikinci konusu ise icra ve iflas kanunu, bu alandaki nizamnameler ve yönetmeliklerdir. En çok soru bu alandan gelir. Yaklaşık olarak 12 soru sorulur. Daha sonra harçlar kanunu, borçlar kanunu ve hukuk muhakemeleri kanunu alanlarından yaklaşık 15 adet soru çıkmaktadır. İcra Müdürlüğü kitabı ile alan bilgisinde bu konuda kendinizi geliştirebilirsiniz.

  İcra Müdürlüğü Kitabı Palme Kitabevinde

  Palme Kitabevi Adalet Bakanlığı içinde İcra Müdürü olarak çalışmak için sınava girecek tüm adaylara en uygun kaynakları sunuyor. Her biri konunun uzmanlarınca hazırlanan bu kaynak kitaplar sayesinde, sınavda başarıyı garantileyeceksiniz. Detaylar için Palme Kitabevinin internet sitesini inceleyebilirsiniz.

  İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı

  >