GRE

görünüm Grid Liste
sırala
sayfa başına adet göster
Özelliklere Göre Filtrele
%25
Resim Barron's GRE
Barron's GRE Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın
%25
Resim McGraw-Hill Education Conquering GRE Math 3e
McGraw-Hill Education Conquering GRE Math 3e Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın
%50
Resim Barron's Pass Key to the GRE 5e
Barron's Pass Key to the GRE 5e 33,00 ₺ 16,50 ₺
%25
Resim Essential Words for the GRE 4e
Essential Words for the GRE 4e Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın
%50
Resim GRE: 18th Edition. Book with Cd-Rom
%25
Resim Kaplan GRE 2017 Strategies, Practice, and Review
Kaplan GRE 2017 Strategies, Practice, and Review Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın
%50
Resim Kaplan GRE and GMAT Exams Writing Workbook 3e
Kaplan GRE and GMAT Exams Writing Workbook 3e Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın
%50
Resim Kaplan GRE Exam 2011: Premier
Kaplan GRE Exam 2011: Premier 105,00 ₺ 52,50 ₺

GRE Hazırlık Kitabı

Amerikada eğitim almak, akademik bir kariyer hayali kutan tüm gençlerin hedefleri arasındadır. ABDden alacağınız diploma, Türkiyede akademi dünyasında sizlere birbirinden farklı kapıları açabilir.

Bu diplomaya giden yolda aşmanız gereken engellerden bir tanesi de GRE isimli bir testtir. Bu sınava çalışmak için size gereken GRE kitap seçenekleri için doğru adres Palme Kitabevi!

GRE Hazırlık Önerisi

GRE yani Graduate Record Examinations, ABDde geçerli olan bir seviye belirleme sınavıdır. Bu sınav içerisinde dört adet kısım bulunmaktadır. Bu kısımlarda öğrencilerin sözel, matematiksel, kompozisyon yazma ve eleştirisel düşünce yetenekleri ölçülmektedir. Palme Kitabevi bünyesinde yer alan GRE sınavına hazırlık kitabı seçenekleri, bu bölümlerden en yüksek puanı almanıza yardımcı olacaktır.

Sözel Bölüm

GRE içerisinde sözel bölümde okuduğunu anlama, kelime dağarcığı ve eleştirel akıl yürütme kısımları yer almaktadır. Bu soruları yanıtlamak için hem iyi bir İngilizce becerisi hem de analitik düşünce yeteceği gerekmektedir. Bol bol soru çözerek bu konuda kendinizi yetiştirebilirsiniz. Örnek sorulara GRE kitapları ile ulaşabilirsiniz.

Kompozisyon Bölümü

GREde de tıpkı öreki ABD seviye belirleme sınavlarından olduğu gibi bir kompozisyon kısmı vardır.  Burada edebi bir sanat anlamında değil, formulize edilmiş bir metin anlamında kompozisyondan bahsedilmektedir. Bu işin standartın öğrenmek için gereken tek şey GRE çalışma kitabı edinmektir.

Sayısal Bölüm

Türkiyeden öğrenciler, ABDde geçerli seviye belirleme sınavlarının sayısal bölümlerinde genelde yüksek başar gösteriyorlar. Bunun en büyük nedeni, Türkiyede özellikle lise eğitiminin çok daha ağır olması. Yine de eğer bu alanda bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız Palme Kitabevinin GRE kitap önerisi seçeneklerinden birini inceleyebilirsiniz. Sayısal karşılaştırmalar, problemler ve yorumlama soruları bu kısımda karşınıza çıkar.

Deneysel Bölüm

GREnin bir de deneysel kısmı var. Bu durum sınavı biraz daha karmaşık bir hale getiriyor. Deneysel olan bölüm sayısal ya da sözel soruları içeriyor olabilir. Sınavı uygulayan mecralar, bu bölümü ileriki yıllarda sınava dahil edilecek olan soruları denemekte kullanırlar. Ancak sınava giren adaylar hangi bölümün deneysel bölüm olduğunu bilmezler. O nedenle GRE kitapları ile sınava çalışıp, elinizden gelenin en iyisini yapmak, en akıllıca strateji olacaktır.