Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  Polis Meslekiçi

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  PMYO POMEM Polis Meslekiçi Sınavı Hazırlık Kitapları

  Ülkemizde memuriyet kategorisinin en zor mesleklerinden bir tanesi, polisliktir. Polisler, her gün canlarını tehlikeye atarak şehirlerde düzenin sağlanması için çalışırlar. Eğer polislik mesleğini icra ediyorsanız ve kendinizi geliştirip meslekte farklı kariyer alanlarına geçmek istiyorsanız, o zaman aradığınız sınavlara hazırlık kaynak kitapları burada!

  Polis kitapları seçkisi, Palme Kitabevinin en kapsamlı kitap koleksiyonlarından bir tanesidir. Bu koleksiyon içerisinde yer alan kitapların her biri, polislik mesleğinde kariyer basamaklarınızı tırmanmanıza yardımcı olacak!

  Polis Olmak İsteyenler İçin: PMYO Hazırlık Kitapları

  Hayalinizde polis olmak varsa, önce işin eğitimini almanız gerek! Bunun için polis akademileri doğru adres olacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan Polis Akademileri, ülkemize hizmet etmek üzere polis yetiştirmeyi hedefler.

  PMYO kitapları ile bu akademideki yerinizi almak üzere sınavlara hazırlanabilirsiniz. Bu akademilere iki yıllık önlisans muadili bir eğitim alınır. Eğitim çok dillidir ve bu okullarda çok uluslu bir eğitim anlayışı vardır. Farklı yayınevlerinin hazırladığı PMYO hazırlık kitabı seçenekleri ile kendinizi sınava en iyi şekilde hazırlayabilirisiniz.

  Herkesin Aradığı Kaynak: POMEM Mülakat Soruları Kitabı

  POMEM kitap seçenelerini kütüphanenize dizip bu sınavlara çalışmaya başlamadan önce, sınavın şartlarına göz atmak lazım. Öncelikle mutlaka TC vatandaşı olmak gerekiyor. Daha sonra, KPSSye girmek lazım. Bu aşamada lisans ya da ön lisans mezuniyetleri arasında istenilen puan konusunda farklılıklar olduğunu mutlaka kaydedelim.

  Bu iki mezuniyet için farklı puan türleri ve farklı puan oranları istenmektedir. Bunlar yıllar içerisinde değişebilir. Güncel bilgileri kurumların ınternet adreslerinden takip etmek gerekir. Bu süreçte adayların 18 yasından büyük ve 30 yasından küçük olması gerektiğinin de altını çizelim. Ayrıca herhangi bir suça bulaşmamış olmak ve erkek adaylar için de askerliği gerçekleştirmiş olmak gerekmektedir. 

  Bu şartları sağladıktan sonra geriye mülakatlara çalışmak kalıyor. Mülakat ipuçları veren kitapları Palme Kitabevinin ilgili koleksiyonunda göreceksiniz. Bu kitaplar sayesinde sınavın en zor kısmı olan mülakatlara çalışmak da kolay olacak. Size önerimiz sınava girmek isteyen başka bir arkadaşınıza beraber mülakata çalışmanız yönünde. Takım çalışmasının polislik mesleğinin temel değerlerinden bir tanesi olduğu da düşünülürse bu durum her iki taraf için de hem kısa hem de uzun vadede önemli olacaktır. 

  Meslekte İlerlemek İsteyenlere Yönelik Polis Kitapları

  Polislik mesleğine başladınız, artık kendinizi geliştirmek istiyorsunuz. Daha iyi bir kariyerin kapılarını aralamak arzusundasınız. Bu durumda da yine PMYO hazırlık kitaplarında olduğu gibi yine Palme Kitabevinin koleksiyonundan faydalanabilirsiniz.

  Komiser Yardımcılığı Kitapları, polis kitapları seçkimizin içerisindeki en dikkat çeken eserlerden bir tanesi… PMYO hazırlık senelerinde edindiğiniz bilgilerin üzerine deneyimlerimizi ve mevzuat ile ilgili daha detaylı bilgileri koyup Komiser Yardımcılığı Sınavı için hazırlıklara da yine raflarımızdaki kaynaklarla başlayabilirsiniz.

  Polis olmak her ne kadar dışarıdan bakıldığı zaman sanki tamamiyle Türkiyeye bağlı bir meslek gibi görülse de aslında durum böyle değil. Kariyerlerinde karşılarına çıkan fırsatları iyi değerlendiren polisler yurt dışına da açılabilirler. Uluslararası Polis Misyonları kitapları ile bunları gerçekleştirebilirsiniz. Polis kitapları arasında aklında yurt dışı hayalleri olan genç polislerin en çok dikkatini çekenler bu kitaplar oluyor. 

  POMEM kitabı ile mesleğin inceliklerini sınava çalışırken ilk öğrendiğiniz günden beri belki de rütbenizi ilerletmek arzusu içerisindesiniz. Rütbe Terfi Sınavı için de yine Palmeye güvenebilirisiniz. Kendini geliştirmek, daha iyi bir hayata geçmek isteyen ve bir yandan da daha fazla sorumluluk alıp daha faydalı işler yapmak isteyen polislerimiz için Rütbe Terfi Sınavı polis kitapları da raflarımızda yerini aldı. Bu kitapları da incelemenizi öneririz.

  Polis Kitapları ve Askeri Öğrenci Kitapları

  Eğer PMYO hazırlık kitabı seçeneklerini inceliyorsanız, aklınızda muhtemelen güvenlik güçleri ile ilgili bir meslek icra etmek vardır. Peki bu meslek sadece polislik mi olmak zorunda? Sadece POMEM kitap seçenekleri mi sizi başarıya ulaştıracak? Elbette hayır… Eğer güvenlik güçlerinde çalışmak istiyorsanız, askeri öğrenci kitaplarını da değerlendirebilirsiniz. Palme Kitabevinin Polis Kitapları koleksiyonu içerisinde Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için de gerekli kitaplar yer almaktadır. Farklı meslek seçeneklerini değerlendirmek adına bu kitapları da incelemenizi öneririz.

  Palme Kitabevi Ayrıcalığı

  Eğitimin her alanında adayların her daim yanında olan Palme Kitabevi, Polis Meslekiçi koleksiyonunu da gelen talepler doğrultusunda şekillendirdi ve genişletti. Ayrıca kütüphanemizdeki Polis Meslek Çıkmış Sorular kitaplarına da göz atmanızı öneririz.

  Polis Meslekiçi

  >