Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  Milli Eğitim Bakanlığı

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  Milli Eğitim Bakanlığı EKYS AKS Hazırlık Kitapları

  Türkiyenin en çok insan istihdam eden kurumlarından bir tanesi Milli Eğitim Bakanlığı’dır. Burada öğretmeninden yöneticisine, destek hizmetlisinden stajyerine pek çok farklı kadroda kişi, ülkemizin eğitimini güçlendirmek, gelecek nesilleri yetiştirmek için canla başla çalışırlar.

  İşte bu çalışmalar esnasında, kariyerinde ilerlemek isteyenler için EKYS kitap çeşitleri oldukça faydalı birer yardımcı olacaktır. Ayrıca aday öğretmenler için de AKS kitap seçeneklerimiz mevcuttur.

  Palme Kitabevinin Milli Eğitim Bakanlığı Kitapları raflarında EKYS hazırlık kitabı seçkisini bulabilirsiniz. 

  EKYS Nedir? EKSY Kitap Türleri Kimin İçin?

  Söz konusu sınavlar olunca kişinin hayatına pek çok farklı kısaltma giriyor. Bu kısaltmalara göz atalım öncelikle. EKSY, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı anlamına gelmektedir. Bu sınav ile MEB kurumlarında yönetici olarak çalışmak mümkündür. EKYS hazırlık kaynakları sayesinde bu sınavlara çalışabilirsiniz.

  Öğretmenlik kutsal addedilen bir meslek. Her öğretmen çocukların hayatlarında dokunuyor, onlara bir şeyler öğretiyor. Bu şekilde bir sınıf dolusu öğrencinin hayatını değiştirmek mümkün olabiliyor. Kimileri için bunun verdiği haz meslek hayatları boyunca yeterli. Ancak kimileri için ise daha büyük işler başarmak, yöneticilik yeteneklerini koca bir okulun gidişatına etki etmek için kullanmak bir hedef olabiliyor.

  Eğer sizin de hayallerinizde okul müdürlüğü ya da okul müdür yardımcılığı varsa, o zaman bu sınavlar sayesinde siz de hayallerinize ulaşabilirsiniz. Bu yolda ihtiyacınız olanlar azim, kararlılık ve Palme Kitabevi koleksiyonunda yer almakta olan EKYS kitapları.

  Elinize bir EKYS hazırlık kitabı aldığınızda, bu kitabın içi sizi sınava hazırlayacak hayati bilgilerle doludur. Sınavın başında Genel Yetenek ve Genel Kültür kısmı yer almaktadır. Genel Yetenek başlığı altında Türkçe ve Matematik dersleri kapsamında sayısal ve sözel akıl yürütme konuları karşınıza çıkar. Genel Kültür kısmıda ise Tarih, Coğrafya, Temel Yurttaşlık Bilgisi ve Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel, Kültürel ve Güncel Sosyoekonomik Konular başlıkları yer almaktadır. Toplam etkisi %35 olan bu kısımda 28 adet soru bulunmaktadır. Bu kısma çalışmak için en güncel EKYS 2020 kitap seçeneklerini sayfamızda bulabilirsiniz.

  Daha sonra ise alan bilgisi diye tabir edilen daha spesifik konular karşınıza gelir. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ilk konu başlığıdır, ve 8 soru ile sonucu %10 oranında etkiler. Değerler Eğitimi her ne kadar alt konuları bağlamında zengin olsa da 4 sorudan oluşur ve % 5 oranında sonucu değiştirir. Daha sonra, oldukça önemli bir konu olan Eğitim ve Öğretimde Etik gelir ve burada da yine 4 soru ve %5 etki söz konusudur.

  Eğitim Bilimleri en fazla soru gelen alandır. Bu nedenle EKYS kitap seçenekleri içinde bu konuya daha uzun bir yer ayrılmıştır. Bu alandan 28 soru gelir ve %35 oranında sonucu belirler. Son konu ise Mevzuat olarak tespit edilmiştir. 8 soru yer alan bu konu başlığının da etki alanı %8dir. konularında soru çözerek bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Seçkimizdeki farklı yayınevlerinin hazırladığı EKYS hazırlık kitabı türleri ile sınavın bu kısmına da kendinizden emin bir şekilde hazırlanabilirsiniz. 

  AKS Nedir? En İyi AKS Kitap Seçenekleri Palmede! 

  Milli Eğitim Bakanlığı kaynakları arasında EKYS kitapları kadar AKS kaynakları da dikkat çekmektedir. AKS kitap seçenekleri sayesinde, pek çok aday öğretmen hayallerindeki pozisyona kavuşmaya bir adım daha yaklaşıyor. Adaylık Kaldırma Sınavı, öğretmen olma sürecindeki yetişmiş memurların önündeki son engeldir. Bu engeli aşmak için gerekli olan tüm sınavlara hazırlık kaynak kitapları Palme Kitabevi bünyesinde bulabilirsiniz.

  AKS, MEB kapsamındaki okullarda çalışan ve aslı öğretmen olmayan öğretmenleri ilgilendiren bir sınavdır. Sözleşmeli öğretmenler ya da karolu aday öğretmenler bu kategoriye dahildir. Bu öğretmenlerin yardımcı öğretmenlikten çıkıp kadroya girip aslı öğretmen olması için bu sınavı geçmesi gerekmektedir.

  AKS kitap türleri ile bu sınava eksiksiz bir şekilde çalışabilirsiniz. Bu sınavın konuları içerisine giren başlıklardan ilki 657 ve 4483 sayılı kanunlar olarak yer almaktadır. Bu kısım sınavın %15ini oluşturmaktadır. Bu kanundan sonra bakanlık teşkilatı, görevleri ve mevzuata konusu gelmektedir ve sınavda %30lük bir kısım teşkil etmektedir. Sınavın en büyük kısmı ise, öğretmenlik uygulamaları ile ilgili olan kısımdır. Bu bölüm ağırlığı en yüksek olandır ve %50 amirlikle adayların en çok çalışmais gereken konu başlığını oluşturur. Son olarak bu tarz sınavlarda görmeye alışkın olduğumuz TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kısmı da %5 oranda konu içermektedir.

  Palme Kitabevi farkı ile tüm bu sınavlara hazırlanabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı Deneme ve Milli Eğitim Bakanlığı Soru Bankası kitapları için de sitemizi inceleyebilirsiniz.

  Milli Eğitim Bakanlığı

  >