Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  KGK

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  KGK Bağımsız Denetim Sınavı Kaynak Kitapları

  Palme Kitabevi, ülkemiz gençlerini iş hayatında başarıya ulaştırmaya devam ediyor. Bağımsız denetçilik alanında bir kariyer hayal eden herkes için, bu hayallere ulaşmaları için gereken kitapları bir araya topladık. Bu kaynaklardan sınava hazırlanarak siz de güvenceli bir geleceğe yelken açabilirsiniz. Sınava çalışmak için gereken tüm bağımsız denetim kitapları Palme Kitabevi raflarında.

  Bağımsız Denetim Kaynak Kitap Seçenekleri

  Bağımsız denetçiler, serbest piyasa ekonomisinin döndüğü tüm ülkelerde oldukça önemli roller üslenirler. Bir kişinin ya da bir kurumun altında çalışmazlar. Onlara işlerinde yol göstermek, genel olarak kabul edilen muhasebecilik esasları ve ilkeleridir. Bu çerçeve içerisinde mali tabloları incelerler.

  Ülkemizde bu pozisyonda çalışmak için Kamu Gözetimi Kurumu kapsamında bağımsız denetçi olmak gerekir. Bu da bilgilerinizi KGK bağımsız denetçilik sınavı hazırlık kitabı ile tazeleyerek gerçekleşir.

  Bağımsız deneciler Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM), Yetkilendirilmiş Yeminli Mali Müşavirler (YMM), SPK tarafından onaylanmış dış denetim şirketleri ve bankalarda çalışabilirler. Bu anlamda çalışma alanları çok geniştir. Kendilerine iş piyasasında güvenceli bir çalışma alanı bulabilirler.

  Bağımsız Denetim Sınavı Hazırlık kitapları Neleri Kapsar?

  Gelelim bağımsız denetçilik sınavında çıkan konulara… İşin tanımından da anlaşılacağı gibi, bu alanda çalışmak isteyen kişilerin, serbest piyasa ile ilgili ilgi ve bilgileri olması beklenmektedir. Bu alanda çalışanların öncelike muhasebe konusunaki bilgi birikimi sınavdır. Genel muhasebe, maliyet ve yönetim muhasebesi, Türkiye muhasebe standartları, yıllık ve konsolide mali tabloların hazırlanması gibi konulara KGK kitapları ile çalışabilirsiniz.

  Bağımsız denetçilerin ayrıca hukukun kendilerini ilgilendiren alanlarında da bilgileri olması beklenir. Genel hukuk mevzuatı içerisinde ticaret hukuku, borçlar hukuku, medeni hukuk, sosyal güvenlik mevzuatları, vergi hukuku, icra ve iflas hukuku ve idare hukuku gibi konuları bilmek gerekir. Bu konuları ele alan KGK bağımsız denetim sınavı kaynak kitap seçenekleri bu noktada işinize yarayacaktır.

  Seçeceğiniz bağımsız denetim kitapları ayrıca mutlaka denetime dair konuları da içermeli. Türkiyedeki denetim standartları, mesleki etik kuralları, bağımsızlık iç kontrol ve risk yönetimi konuları mutlaka ele alınmalıdır.

  Palme Kitabevi ile KGK Sınavlarına Hazırlanın

  Bütün bu konularda kendinizi geliştirmek ve bilgilerinizi tazelemek için Palme Kitabevindeki kaynak kitaplardan yararlanabilirsiniz. Tüm kitaplar tek bir tık ile anında kapınızda.

  >