TOEFL

görünüm Grid Liste
sırala
sayfa başına adet göster
Özelliklere Göre Filtrele
%25
Resim Barron's TOEFL iBT Audio Compact Disc Package 13e
Barron's TOEFL iBT Audio Compact Disc Package 13e Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın
Resim Cracking the TOEFL Ibt with Audio CD, 2016-2017
Cracking the TOEFL Ibt with Audio CD, 2016-2017 Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın
%25
Resim Essential Words for the TOEFL 6e
Essential Words for the TOEFL 6e Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın
Resim The Ultimate TOEFL iBT® Test Prep Savings Bundle
The Ultimate TOEFL iBT® Test Prep Savings Bundle Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın
%25
Resim TOEFL Wordmaster Flashcards
TOEFL Wordmaster Flashcards Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın
Resim Official TOEFL® Test Prep Savings Bundle 2e
Official TOEFL® Test Prep Savings Bundle 2e Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın
%25
Resim Practice Exercises for the TOEFL CD
Practice Exercises for the TOEFL CD Fiyat ve temin süresi için lütfen bize ulaşın

TOEFL Hazırlık Kitapları

TOEFL yani Test of English aş a Foreign Language ya da Türkçesi ile Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavı, dünyada geçerliliği en yüksek olan İngilizce sınavlarından bir tanesidir. TOEFL, IELTS sınavı ile birlikte, İngilizce konuşan birçok akademik ve profesyonel kurum tarafından bu dili ne kadar bildiğinizi ispat etmek adına kabul edilir.

Ülkemizde TOEFL, işe giriş süreçlerinden çeşitli akademik programlara kadar pek çok yerde adaylardan istenen bir sınavdır. Palme Kitabevi de bu nedenle zengin yabancı dil sınavları koleksiyonuna TOEFL kitapları da dahil etmiştir. Raflarımızda bulabileceğiniz TOEFL kitap seçenekleri ile bu sınavdan iyi bir puan anlak üzere hazırlanabilirisiniz.

TOEFL Türleri Nelerdir?

TOEFL temelde iki farkı türe ayrılır. İlk turu bilgisayarda yapılan ikincisi ie kağıtla yapılan sınavdır. Her iki sınavın da birbirine göre farklı avantajları vardır.  2005 yılı sonlarında piyasaya sunulduğundan beri, internet tabanlı TOEFL Internet Tabanlı Test formatı, bilgisayar destekli testlerin ve kağıda dayalı testlerin aşamalı olarak yerini almış olmasına rağmen, bu iki tür hala yapılmaktadır.

Adayların kendilerine ne rahat gelen TOEFL turu ile sınava girmesi en iyisi olacaktır. Ayrıca, bu sınavdan alacağınız puan ile başvuracağınız kurumun hangi TOEFL türünü kabul ettiğini de mutlaka öğretmeniz gerekir. Bütün farklı TOEFL türlerine uygun bir kitap Palme Kitabevinde bulunmaktadır. Farklı türlerde TOEFL sınavına hazırlık kitabı seçenekleri için raflarımızı inceleyebilirsiniz.

Bilgisayardan TOEFL

Bilgisayarda TOEFL testi, toplamda dört ana bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler okuma, dinleme, konuşma ve yazma olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır.

Okuma bölümü, her biri yaklaşık 700 kelime uzunluğunda ve 10 sorudan oluşan 3-4 bölümden oluşan sorulardan oluşmaktadır. Pasajlar genelde akademik konularda olur. Bu pasajları okurken sebep-sonuç, karşılaştırma-kontrast ve tartışma gibi retorik fonksiyonların anlaşılmasını gerektir. TOEFL için kaynak ararken adayları en çok zorlayan bölümlerden bir tanesi olan okuma bölümü için mutlaka kitaplar edinmek gerekmektedir.

Dinleme bölümü, iki ana kısımdan oluşmaktadır. İlk bölüm 2.5-3 dakikadır ve gündelik konuşmaları içerir. İkinci bölümü 4.5-5.5 dakikadır ve akademik bir ders içerir. Teste katılanlar dinlerken not alabilir ve soruları cevaplarken notlarına başvurabilirler. Dinleme soruları, ana fikirleri, önemli detayları, sonuçları, fikirler arasındaki ilişkileri, bilginin organizasyonu, konuşmacı amacını ve konuşmacı tutumunu anlama yeteneğini ölçmek içindir. TOEFL çalışma kitabı seçerken içerisinde bir CD ile sizleri dinleme bölümüne hazırlayacak olan kitapları tercih etmek önemlidir.

Konuşma bölümünde toplam dört adet kısım vardır. İlk kısımda katılımcılar gündelik konularda konuşurlar. Kendiliğinden konuşma ve fikirlerini açık ve tutarlı bir şekilde aktarma yetenekleri değerlendirilir. Kalan kısımlarda akademik bir konu üzerine konuşurlar. Cevaplar dijital olarak kaydedilir ve uzmanlarca değerlendirilir. Burada konuşma esnasında kullandığınız kelimeler önemlidir. Bu nedenle sizi konuşma bölümüne hazırlayacak en iyi TOEFL kitabı içerisinde geniş bir sözcük bilgisini içermelidir.