Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  DHBT

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  DHBT Hazırlık Kitapları

  DHBT yani Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi, ülkemizde pek çok gencin iyi bir kariyer için girmek istediği bir sınavdır. Bu sınavdan alınan puan, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki pek çok farklı ise girmek için gerekmektedir. Eğitimin her alanında adayların hep yanında olan Palme Kitabevi, DHBT kitapları ile ilgili de geniş bir koleksiyon sunuyor. Gelin, bu kitapları beraber inceleyelim.

  DHBT Nedir?

  DHBT kitapları konusuna girmeden önce, bu sınavın ne işe yaradığını iyi anlamak gerek. DHBT yani Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi, din görevlilerini yerleştirmeyi hedefler. Yani Kuran kurslarında öğretici olarak çalışmak, müezzin ya da kayyum olmak, imam veya hatip olarak görev yapmak isteyen kişilerin bu sınavdan yüksek bir not alması gerekmektedir. Bu aşamada kendilerine hem DHBT kitapları hem de okudukları lise ya da ön lisans eşya lisans programı yardımcı olur.

  DHBT adaylarının konu ile ilgili bir eğitime sahip olmaları gerekmektedir. İmam Hatip Lisesi mezunları, bu sınava girebilirler. Eğer başka bir liseden mezun bir aday, Açık Lise ile fark derslerini tamamlarsa o da bu sınava girmeye hak kazanır. Bunun yanısıra üniversitelerin iki senelik İlâhiyat On Lisans programlarından mezun olmuş olan kişiler de bu sınava girebilir. Bazı lisans programlarından mezun olanlar da yine DHBT ile çalışma hayatına atılabilirler. Bu bölümler arasında İlahiyat Fakültesi ve İslami Bilimler Fakültesi yer almaktadır. Ayrıca Eğitim Fakülteleri içerisinde yer alan Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmenliği programlarının mezunları da bu sınava girebilmektedir. Bu adaylar, aldıkları eğitim nedeni ile DHBT kitap seçenekleri içerisinde anlatılan konulara aşina olacaklardır.

  DHBT Tek Başına Yeterli Mi?

  Din Hizmetleri alanında çalışabilmek için girilmesi gereken tek sınav DHBT değildir. Bunun yanısıra KPSSnin bir başka sınavı olan Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavlarına da girmek gerekmektedir. DHBT kadar KPSS GL - GY alanından da yüksek bir puan almak lazımdır. Adayların iyi bir sonuç elde edebilmek için her iki sınavdan da iyi sonuç alması gerekmektedir.

  DHBT Kitapları

  DHBTye girerek kendinize bu alanda bir kariyerin kapılarını aralamak istiyorsanız, sınava iyi hazırlanmanız gerek. Eğitimin her alanında adayların her zaman yanında olmayı kendisine ilke edinmiş olan Palme Kitabevi, DHBT alanında da birbirinden değerli kaynakların olduğu bir koleksiyon hazırladı. Bu koleksiyon içerisinde yer alan değerli yayınlar, Türkiyenin önde gelen yayınevlerinin uzman yazar ve editör kadroları tarafından oluşturuldu. Gelin, Palme Kitabevinin DHBT kitapları seçkisinde neler var hep birlikte inceleyelim.

  DHBT hazırlık kitabı olarak Palme Kitabevinin seçkisinde kendisine ilk yer bulan kaynak turu, DHBT Konu Anlatımlı kitapları oluyor. Bu konu anlatımlı kitaplarla, alan bilgisine dair tüm konuları tekrar edebilirsiniz. DHBTde sorulan konular, iki ana başlık altında incelenebilir. İlk başlık. DHBT 1 konularıdır. Bu konular arasında İslam inancının esasları, İslam ibadetinin esasları, Kuran bilgisi. Kuran tarihi, tecvid, Kuran’ı anlama ve meal bilgisi, siyer ve İslam ahlaki gibi konular yer alıyor. İkinci başlık ise DHBT 2 konularıdır. Bu konular arasında ise  fıkıh, tefsir, akaid ve kelam, hadis, İslam tarihi, dinler ve mezhepler Tarihi ve dini hitabet gibi konular yer almaktadır. Konu anlatımlı DHBT kitap seçeneklerinin bu konuların ayrıntılı özetlerini içermesi gerekir.

  Konuları tekrar ettiniz. Sıra geldi soru tipleri görmeye, öğrendiklerinizi pekiştirmeye… DHBT sınavı hazırlık kitabı seçenekleri arasında en çok ilgi çekenlerden bir başkası, bu pekişmesi ve öğrenmeyi hızlandıracak soru bankası kitaplarıdır. DHBT Soru Bankası kaynakları sayesinde, konu anlatımında öğrendiğiniz konuları tekrar edebilir, soru çözerek pekiştirebilirsiniz.

  Konuları tekrar ettik, soruları çözdük… Peki, sırada ne var? DHBT kaynak kitapları arasında özellikle sınav zamanı yaklaşırken on plana çıkanlardan bir tanesi, deneme sınavları oluyor. DHBT Deneme kaynakları sayesinde, sınav öncesindeki son hazırlıkları tam anlamı ile tamamlayabilir, sınava iyi bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

  DHBT Kitap Seçeneklerinde Palme Ayrıcalığı

  Palme Kitabevinin seçkisine kendinize göre bir DHBT kitabı mutlaka bulacaksınız. DHBT ön lisans kitapları ve DHBT lisans kitapları seçenekleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Güvenli online alışveriş ile kitaplar sadece tek bir tık ile kapınıza ulaşacaktır.

  >