Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  Gelir Uzmanlığı

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  Gelir Uzmanlığı Yardımcılığı Kitap

  Gelir uzmanlığı alanında kendine bir kariyer düşünenler! Gelir uzmanı olmak için girmeniz gereken sınavla ilgili aradığınız tüm kitap ve kaynakları Palme Kitabevinde bulabilirsiniz.

  Bu alanda başarılı bir kariyerin kapıları gelir uzman yardımcılığı kitap seçenekleri sayesinde mümkün olacaktır. Peki, bu meslek sakinleri ne iş yapar? Sınavda nelere dikkat etmek gerek? Hepsi ve dahaki Palme Kitabevinde…

  Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavı Kitap Seçenekleri

  Öncelikle gelir uzmanları ne iş yapar, bu konuyu ele alalım… Veri dairelerinde ve vergi dairesi başkanlıklarında çalışma imkanı bulan gelir uzmanları, esasen Maliye Başkanlığı Gelir İdaresi tarafından istihdam edilmektedir.

  Gelir uzmanları genelde belli bölümlerden mezun olan kişilerin yapabileceği bir meslektir. İşletme, İktisat, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri gibi bölümlerden mezun olan kişiler gelir uzmanı olarak çalışabilirler. Zaten incelediğinizde gelir uzman yardımcılığı kitap önerileri içerisinde bu bölümlerin konularının kendine yoğun olarak bir yer bulduğunu görebilirsiniz.

  Gelelim gelir uzman yardımcılığı kitap seçenekleri ike hazırlanıp gireceğiniz sınavda nasıl sorular çıktığına… Bu sınavda da yine Türkiyedeki pek çok sınavda olduğu gibi genel kültür ve genel yetenek kısımları yer almaktadır. Buradaki soruların ağırlığı %10 olarak belirlenmiştir. Bunun yanısıra alan derslerinden sorular da bu sınavın konuları içerisine dahildir. Maliye, Hukuk, Muhasebe ve İktisat alanından sorular sınavda karşınıza çıkacaktır. Bu konuların ağırlığı da %20 olarak belirlenmiştir.

  Bu ilk yazılı sınavı başarı ile geçenler bir de sözlü mülakatı geçmek zorundadır. GUY mülakat kitabı ile bu mülakata da hazırlanmak mümkündür. Mülakatlarda her ne kadar kişisel özellikler ve kişinin o iş için uygun olup olmadığı da on plana çıkıyor olsa da, mülakata dair konuları bir kaynaktan çalışarak da kendinizi bu sürece hazırlayabilirsiniz.

  Palme Farkı ile Hazırlanın! Gelir Uzman Yardımcılığı Kitap Önerileri

  Gelir uzmanlığı yeterlik sınavı kitap seçenekleri için Palme Kitabevinin internet sitesini inceleyebilirisiniz. Sayfamızda birbirinden farklı yayınevleri tarafından hazırlanmış gelir uzman yardımcılığı kitap önerileri ile karşılaşacaksınız. Türkiyenin önde gelen yayın evlerinin uzman yazar kadrolarınca hazırlanmış olan bu kaynak kitaplar sayesinde sınava hazırlık sürecini başarı ile tamamlayacaksınız.

  Gelir Uzmanlığı

  >