Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  İş Sağlığı ve Güvenliği Kitapları

  Son dönemde ülkemizde gençlerin önüne yeni bir iş alanı açıldı: İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği. Bu alanda doğan çalışan ihtiyacı, beraberinde de merkezi sistemle uygulanan bir sınavı getirdi.

  İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği sınavından başarı elde etmek ve bu alanda kendine bir kariyerin kapısını açmak isteyenler için Palme Kitabevi harika bir sınavlara hazırlık koleksiyonu hazırladı. Bu koleksiyon içerisindeki kitaplar sayesinde, güvenli bir geleceği kucaklayabileceksiniz. İŞG kitap koleksiyonumuzu beraber inceleyelim şimdi!

  İş Sağlığı ve Güvenliği Kitap Seçenekleri Kimler İçin?

  İş sağlığı ve güvenliği kitabı seçkimizi incelemeden önce bu mesleği kimlerin icra edebileceğine göz atalım… İşyeri hekimi olmak, adından da anlaşılacağı gibi öncelikle hekim olmayı gerektirir. Tıp diplomasına sahip kişiler, hangi alanda uzmanlaşmış olurlarsa olsunlar, iş yeri hekimi olabilirler. İş güvenliği kitabı ile sınava çalışmaları yeterlidir.

  İş Sağlığı ve Güvenliği Kitapları Hangi Konuları Kapsıyor?

  Gelelim bu sınava çalışanların ele alması gereken konulara… Her ne kadar İŞG kitap seçenekleri daha çok tip mezunlarının ilgi alanına girse de konular sadece tıp ile sınırlı değildir. Öncelikle İSG kavramlarını iyi bir şekilde bilmek gerek. Daha sonra işin hukuki kısmı geliyor… İş hukuku, kanunlarda iş sağlığı ve güvenliği, iş güvenliği ve işyeri hekimliğini düzenleyen uluslararası sözleşmeler, yine aynı alandaki ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlar, bu kapsamda verilen hizmetler ve konu ile ilgilenen kurumlar ile yönetim sistemleri…. Bütün bunlar İSG kitapları içerisindeki bürokratik konuları oluşturuyor.

  Bu hukuki ve bürokratik kısımdan sonra, işin daha pratik kısmı geliyor. İŞG hazırlık kitabı ile kendini geleceğe hazırlamak isteyen kişiler için bu pratik bilgiler büyük önem taşıyor. İşyeri çalışma ortamının gözetimi, işyeri hijyen kuralları, işyeri bina ve eklentilerinde iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal risk etmenlerinin tanınması, depolanması ve bunlardan korunmaya dair konular pratik temalar arasında yer alıyor. Bir iş yerinin havalandırma ve iklimlendirme prensipleri ile ilgili de pratik bilgiler İŞG çalışma kitabı ile edinilebiliyor.

  İş güvenliği uzmanlığı kitabı içerisinde bu belirtilen konular ayrıca kullanılan araç gereçlere göre de sınıflandırılmış durumda. Kaynak işlerinde, elektrikle çalışmalarda, motorlu aletlerde, el aletlerinde, bakım ve onarım işlerinde ve motorlu araçlarda iş sağlığının ve güvenliğinin nasıl temin edilebileceği üzerinde duruluyor. Ayrıca basınçlı kaplarla çalışanlar, kapalı alanlarca çalışanlar, elle kaldırma ve taşıma ile çalışanlar, yüksekte çalışanlar için de İSG mevzuat kitabı ile tekrar yapmak önemli.

  İSG sınavı için kaynak ararken aynı zamanda iş yerinde karşılaşılabilecek acil durumlarla ilgili bilgileri edilebileceğiniz kitaplara da göz atmalısınız. Yangın ve söndürme prensipleri, acil durum planları, iş kazasındaki sorumluluklar ve raporlamalar, fiziksel ve psikososyal risk elementlerinin nasıl yönetileceği gibi konular mutlaka ele alınmalıdır.

  İSG C Sınıfı Kitap Seçenekleri

  İŞG hazırlık sürecinde adaylar özellikle C sınıfı ile ilgili bol bol bilgi edinmek istiyor. İSG uzmanları inşaattan madene, kimya laboratuarından bir ofis ortamına kadar her yerde çalışabilirler. Eğer C Sinini kategorisinde istihdam edilirlerse öteki işlere göre görece daha az tehlikeli sınıfta bulunan iş yerlerinde hizmet verebilir hale geliyorlar. Bu alan için tıp mezunu olmak gerekmiyor. İŞG C sınıfı çalışma kitabı ile sınava hazırlanacak adaylar üniversitelerin iki senelik İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünden mezun oldukları halde bu mesleği yapabilirler.

  Palme Kitabevinden İSG Kitapları

  Palme Kitabevi İŞG kitap tavsiyesi arayanların imdadına yetişti. Bu sınava raflarımızdaki kitaplarla hazırlanarak başarıyı garantileyebilirsiniz. Hem ülkemizde çalışanların daha huzurlu ve rahat bir çalışma ortamına sahip olmasına katkı sağlayacak, hem de kendinize yepyeni bir kariyer edineceksiniz.

  Tıp eğitimi aldınız ama bu spesifik konular belki de o yıllarda en son plandaydı. Şimdi bu konuları öğrenme vakti! İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği Konu Anlatımı kaynakları ile sınavda karşınıza çıkacak tüm konular hakkında bilgi edinme fırsatını yakalayacaksınız. Daha sonra örnek sorular çözmeye geliyor sıra… İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği Soru Bankası ile konu konu sorular çözebilir, eksik olduğunuz yerlerin üzerine gidebilirsiniz. Daha sonra ise sınavın bir provasını yapmak gerek… İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği Deneme Sınavları ile sınav hazırlıklarınız bittikten sonra ve sincaba girmede önce kendinizi deneyebilirsiniz.

  İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği

  >