Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  KPSS Sınav Kitapları

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  En İyi KPSS Kitapları

  Kamu Personeli Seçme Sınavı ya da kısaca ve daha bilinen adı ile KPSS, bugün Türkiyede pek çok genç insanın iyi bir kariyer umudu ile girdiği bir sınav… Devlet memurluğu hayali olan adayların mutlaka girmesi gereke bu sınav, sonucunda pek çok farklı başarıya imza atmanıza yardımcı olabilir.

  Bu sınav sayesinde hayatınızı değiştirecek o ise kavuşabilirsiniz. Belki de yaşadığınız şehri, etrafınızdaki insanları, toplumdaki yerinizi; kısacası bir anlamda profesyonel kaderinizi belirleyecek bir testtir KPSS. Bu nedenle bu sınava en iyi şekilde hazırlamak çok önemli. Eğitim hayatının her alanında öğrencileri destekleyen Palme Kitabevi, KPSS konusunda da yine harika bir  kitap koleksiyonu oluşturdu. En iyi KPSS  kitapları seçkimizde yerlerini aldı. Hazırsanız bu  kitaplara yakından bakalım.

  KPSS için En İyi Kaynak

  Sayınız KPSS hazırlık  kitapları “en iyi hangisi” sorusunu akıllara getiriyor. Uzun yıllardır ettim alanında öğrenci, eğitimci ve velilerin hayatını kolaylaştırmayı, onlara en iyi kaynakları sunmayı kendisine ilke edinmiş olan Palme Kitabevi, uzmanlığını KPSS  kitapları konusunda da gösteriyor. Bu aşamada öncelikle adayların hangi sınav puanı türü ile tercih yapacaklarını bilmeleri gerekiyor. Bu sınav turu kesinleştirildikten sonra KPSS  kitap ve kaynakları arasında tercih yapmak kolaylaşıyor.

  KPSS, farklı eğitim arka planlarına sahip kişilerin girebileceği bir sınav. Yani hem lisans ya da yüksek lisans mezunları, hem de lise ya da ön lisans mezunları KPSSye girebilir. Eğitimdeki arka planınıza göre gireceğiniz KPSS turu ve yerleşebileceğiniz pozisyon değişir. Bu da tabii ki almanız gereken KPSS hazırlık kitapları arasında farklılıklara neden olmaktadır.

  Ön Lisans ve Lise Mezunları için KPSS Kitapları

  Öncelikle lise ya da ön lisans diplomasi ile katılabileceğiniz KPSS sınavına bakalım… Liseler, meslek liseleri, iki yıllık meslek yüksek okulları ve bu okulların dengindeki açık öğretim programlarından mezun olmuş kişiler bu KPSS sınavına girebilirler. Aldıkları puan ile, B Grubu olarak adlandırılan kadrolara yerleşebilirler. Hatta bu sınava mezun olmadan bile girme şansınız var. Bu KPSS turu için lisans ve ön lisans için özel olarak tanımlanmış KPSS  kitapları işinize yarayacaktır. KPSS Lise - Ön Lisans kitapları için Palme Kitabevinin sayfasını inceleyebilirsiniz.

  Lisans Mezunları için KPSS  kitapları

  Palme uzmanlığına en çok sorulan sorulardan bir tanesi KPSS A grubu  kitapları tavsiye ve önerileri oluyor. Bu konuya açıklık getirmek için öncelikle KPSS A grubu hakkında bilgi sahibi olmak gerek.

  Lisans mezunlarının önünde KPSS konusunda birkaç farklı seçenek bulunmaktadır. Lisans ya da üstü bir diplomaya sahip olan kişiler, devlet dairelerinde A Grubu kadrolara dahil olabilirler. Bunun için KPSS A Grubu kaynakları onların işini kolaylaştıracaktır. İleride sizi daha üst pozisyonlara taşıyacak uzman yardımcılığı, müfettiş yardımcılığı ve kaymakam yardımcılığı gibi pozisyonlar için KPSS A grubu  kitap ve kaynaklarına göz atabilirsiniz. Palme Kitabevi bünyesinde kapsamlı bir çalışmada size yardımcı olacak KPSS A grubu kitap seti seçenekleri bulunmaktadır. Çalışma grubunuz ya da özel dershanenizden alacağınız KPSS konu anlatımlı  kitap önerileri mutlaka Palme Kitapevi raflarında yer almaktadır.

  Bu sınav türünde ön plana çıkan kaynaklar özellikle KPSS alan kitapları olmakta… Yerleşmek istediğiniz ise göre yanıtlamanız gereken alan soruları için en iyi KPSS  kitapları yine Palme Kitabevi raflarında bulunabilir. Bu  kitaplarda, lisans eğitiminizde öğrendiğiniz konuları, test tekniğine uygun bir şekilde yorumlayabilirsiniz. Örnek soruları görerek öğrendiğiniz bilgileri uygulanabilir ipuçlarına dönüştürebilirsiniz. Lisans KPSS kitapları olarak da geçen bu kaynaklar için sitemizi inceleyebilirsiniz.

  Genel Kültür ve Genel Yetenek Alanında KPSS Kaynakları

  KPSS kapsamında yanıtlanması gereken sorulardan önemli bir kısmı Genel Kültür ve Genel Yetenek başlığı altında karşımıza çıkmata… Genel Kültür testi 60 sorudan oluşur. İçerisinde genel olarak Coğrafya, Tarih ve Vatandaşlık alanından sorular yer almaktadır. Ayrıca KPSS kapsamında bir de Genel Yetenek bölümü yer almaktadır. Bu testte de yine 60 adet soru bulunmaktadır. Bu sorular yarı yarıya Matematik ve Türkçe alanlarından bilgileri içermektedir. Bu testlere çalışmak için KPSS konu anlatımlı  kitap ve KPSS test  kitapları işinize yaracaktır. KPSS GY - GK kitapları için Palme Kitabevinin raflarını inceleyebilirsiniz.

  Geleceğin Öğretmenleri için En İyi KPSS Kaynakları

  KPSSnin meslek edindirdiği gruplardan bir tanesi de öğretmenlerdir. Öğretmenlerin girmesi gereken KPSS Eğitim Bilimleri sınavı için farklı eğitim alanlarından sizin ilgi alanınıza girenin testlerini çözmek işinize yarayacaktır. Bunun için aradığınız KPSS ÖABT kitap ya da kaynakları ve KPSS Eğitim Bilimleri kitapları için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Koleksiyonumuzdaki KPSS kitap fiyatları arasında karşılaştırma yapıp KPSS  kitap al seçeneğinden sipariş verebilirsiniz.

  KPSS Sınav Kitapları

  >