Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  DGS Soru Bankası

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  DGS Soru Bankası Önerileri

  On lisans bölümlerine kaydolmuş, ve eğitimine devam edip dört senelik bir bölümden diploma almak isteyen adayların, DGS yani Dikey Geçiş Sınavı’na girmeleri gerekmektedir. Bu sınav sayesinde, gençler hayallerinin peşinden gidebilir! DGS sınavına ön lisans mezunları ya da bu eririm sürecinde stajını tamamlamış son sınıf on lisans öğrencileri girebilirler. Sınavda yer alan 120 sorudan başarı elde eden adaylar eğitimlerine devam edebilirler. Peki, bu süreçte nasıl kitaplara ihtiyaçları var? Palme Kitabevi, DGS adayları için kapsamlı bir kitap seçkisi hazırladı. Bu kitaplar sayesinde DGSde başarı tesadüf olmayacak! DGS kaynak seçkimizin en çok rağbet gören kitaplarından bir tanesini inceleyeceğiz şimdi: DGS soru bankası kitapları!

  DGS Soru Bankası ile Alanlar Farklı, Başarı Aynı!

  DGS Soru Bankası kitapları, DGS sürecindeki ihtiyaçlarınızı karşılamaya yöneliktir. Bu kitapların içeriği de tamamen sınava uygun bir biçimde hazırlanmıştır. DGS, iki ana bölümden oluşur. Bu bölümler Matematik ve Türkçedir. Her bir bölümde 60 adet soru bulunur. Toplam soru sayısı 120dir. 150 dakika içerisinde de bu sorulardan başarı elde etmek gerekmektedir. Sözde kolay ama yapması biraz zor!

  Kimi adaylar sözel konuların daha ağırlıkta olduğu bir ön lisans programında okuyorlar. Bu adayların saysal alanda çıkabilecek olan soruları çözmeleri ve kendilerini bu alanda desteklemeleri gerekiyor. DGS Sayısal Soru Bankası kitapları, Matematik ve Geometri sorularında zorlanan adayların başvuru kaynaklarıdır. DGS Matematik Soru Bankası sayesinde, bu zorlu alanda farklı soruları görmek ve unuttuğunuz sayı bilgisi ve problemler gibi konuları hatırlamak için bu kitapları kullanabilirsiniz. Özellikle de DGS Matematik çözümlü soru bankası kitapları sayesinde soruların çözümlerine göz atıp, bir eğitmen desteği bulamadığınız anlarda bile sınav çalışmalarınızı kendi kendinize destekleyerek devam edebilirsiniz.

  Kimi adayların ise Matematik ve Geometri ile bir sorunu yok. Onlar problemi daha ziyade sözel alanda yaşıyorlar. Türkçe alanında, sözcük ve paragraf bilgisi konularında zorlanıyorlar. Bu adaylar DGS Sözel Soru Bankası kitaplarını birer başvuru kaynağı olarak kullanabilirler. Kısıtlı sınav sürecinde uzun Türkçe sorularını kolayca okuyup, test tekniğinden yararlanarak hemen çözebilmek için bu kitaplara mutlaka göz atmak gerekiyor. Farklı soru tiplerini görebileceğiniz ve size unuttuğunuz tüm Türkçe konularını birer birer hatırlatacak olan DGS Türkçe Soru Bankası kitapları için Palme Kitabevinin internet sitesini inceleyebilirsiniz.

  DGS Soru Bankası kitapları sayesinde, farklı soru tipleri göreceksiniz. Kimi zaman konular çok zor olmuyor ama adaylar yeterince soru tipi görmedikleri için zorlanabiliyorlar. Bunun önüne geçmek adına soru bankları çözerek farklı soru tipleri görmek, sürat kazanmak ve heyecanı yatıştırmak akıllıca bir strateji olabiliyor. Bu amaçlara ulaşmak ve başarıyı garantilemek için de DGS Soru Bankası kitaplarını incelemeyi unutmayın!

  DGS Çözümlü Soru Bankası ve Ek Kitaplar

  Lisede ya da ön lisansta bölümünüz, alanınız ne olursa olsun; DGS Soru Bankası kaynakları ile başarıyı yakalayabileceksiniz. Peki, başka hangi kitapları edinmeniz gerek? Öncelikle unuttuğunuz ya da sürekli takıldığınızı fark ettiğiniz o sizi sınır eden konuların nasıl üstesinden geleceğinize bakalım! DGS Konu Anlatımlı kitaplar sayesinde eksik kaldığınız konuların kapsamlı özetlerini inceleyebilirsiniz. Bu incelemden sonra DGS Soru Bankası kitaplarındaki başarınız da artacaktır.

  DGS Soru Bankası ve Konu Anlatımlı kitaplarının yanısıra koleksiyonumuzdan kişisel kütüphanenize eklemenizi önerdiğimiz bir başka kaynak da DGS Yaprak Test seçenekleridir. Bu kaynaklar çalışmayı kolaylaştırır ve eğlenceli bir hale getirir.

  Özellikle sınav yaklaştıkça, ve DGS Soru Bankası kitapları ile soru türlerine aşinalığınız arttıkça, sınavın provasını yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için de daha önceki senelerde sorulan soruları içeren DGS Çıkmış Sorular kaynakları iyi bir başlangıç noktası teşkil eder. Bunun hemen ardından da sınavda başarı sıralamanızı az çok ölçmek ve beklentilerinizi düzenleyip geleceğe dair strateji oluşturmak için DGS Deneme Sınavı kitaplarına bakabilirsiniz.

  En İyi DGS Soru Bankası Önerileri

  Palme Kitabevi, DGS alanında hazırladığı koleksiyona birbirinden farklı soru bankası seçenekleri ekledi. Ülkemizin önde gelen yazar grupları ve editörleri bir araya geldiler, birbirinden güzel soru bankası kaynakları oluşturdular. Bu kaynakları ister mağazamızı ziyaret ederek edinebilirsiniz, ister online olarak güvenli bir şekilde sipariş edip evinizde isteyebilirsiniz.

  DGS Soru Bankası

  >