Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  DGS Deneme Sınavları

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  DGS Deneme Sınavları

  Dikey Geçiş Sınavı ile hayallerinin peşinden gitmek, ikici bir şansı yakalamak herkesin hakkı! Bu sınavda başarıya ulaşmak için ihtiyacınız olan tüm kaynaklar Palme Kitabevinde. Palmenin zengin kitap seçkisi, DGS alanında da lazım olan tüm kitapları içermektedir. Bu kitaplar arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi DGS Deneme kitaplarıdır. DGS Deneme kitapları sayesinde, sınavda başarı bir tesadüf değil!

  Deneme Çözmek Ne İşe Yarar?

  Merkezi sınavlara hazırlanan çoğu aday, konu anlatımlı ve soru bankası kitaplarının başarı için yeterli olacağını düşünür. Sonuçta konu özetleri okumak ve o konular hakkında soru çözmek yeterli olacaktır, öyle değil mi? Aslında durum pek de öyle değil… Uzun yıllardır eğitim alanında en iyi yayınları adaylara ulaştıran Palme Kitabevi, durumun pek de böyle olmadığını biliyor! Bu kitapların yanına mutlaka denemeler de eklemek gerekiyor. Konu DGS olunca da durum yine aynı. DGS çözümlü deneme kitapları bu sınava hazırlık sürecinin olmazsa olmazı!

  Peki, DGS deneme seti çözmek neden önemli? Öncelikle, deneme sınavın bir provasıdır. Deneme çözerek adaylar sınavlara çok daha kapsamlı bir şekilde hazırlanırlar. Bunun nedeni soruların gerçek sınava çok yakın bir şekilde adayın karşısına çıkmasıdır. Örneğin DGS kapsamında çıkacak Matematik konularını ele alalım. Bir Matematik Konu Anlatımlı kitaptan konuları okudunuz, sonra da DGS Soru Bankası aldınız önünüze ve kolaydan zora doğru kademe kademe artış gösteren testleri çözmeye koyuldunuz. Bu durumda her ne kadar o testlerde başarılı olsanız da, bir şeyi gözden kaçırmış oldunuz: O testlerde konu bir bütün olarak ele alınıyor. Siz de öğrendiklerinizi yavaş yavaş pekiştiriyorsunuz. Ama bu konuları sadece bu tarz testlerle destekler ve deneme sınavı çözmezseniz, konular karışık bir düzende geldiğinde neye uğradığınızı şaşırırsınız! Bu nedenle de bu örnekteki adayın mutlak suretle DGS Matematik deneme testleri çözmesi gerekir! Bu sayede önüne çıkan tüm soruları alt edebilir.

  Deneme çözmenin bir başka avantajı da süre kullanımı konusunda adayları eğitmesidir. DGS Deneme soruları, gerçek sınavla aynı sayıdadır. 60 adet Türkçe ve 60 adet Matematik olmakla beraber toplam 120 adet soru bulunur. Bu soruları çözmek belki sizin için çocuk oyuncağı! Belki hepsini doğru yapıyorsunuz. Ama bir soru üzerinde kaç dakika harcıyorsunuz? Eğer toplamda soru çözümü için harcadığınız süre 150 dakikaya geçiyorsa, aman dikkat! Çünkü DGS 150 dakikadan oluşan bir sınavdır. Sürat kazanmak başarının anahtarıdır. İşte, süre denetimi konusunda kendinizi geliştirmek ve hız kazanmak için DGS Deneme Sınavı çözmek önemlidir.

  Deneme çözmenin bir başka alternatifi ise sınav kaygısı ile başa çıkmaktır. DGSye girecek adaylar zaten bu konuda deneyimli. Bir merkezi sistem sınav ile ön lisans programlarına yerleştiler. Peki, o sınavda kaygı düzeyleri ne durumdaydı? Her şey yolunda gitti mi, yoksa aniden gelen bir heyecan dalgası adayı zorladı mı? Eğer sınav heyecanı yaşıyorsanız, tek yapmanız gereken bol bol deneme sınavı çözmek… Deneme çözmeye başladıkça bir de fark edeceksiniz ki heyecan kalmamış, özgüveniniz yerine gelmiş, puanınız yükselmeye başlamış! Heyecanınızı yönetmenize yardımcı olacak, birbirinden farklı DGS deneme önerileri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

  DGS Deneme ve Diğer Kitaplar

  DGS Deneme kaynaklarını destekleyebileceğiniz öteki kaynaklara göz atalım şimdi. Eğer deneme çözmeyi seviyorsanız, bu şekilde bir öğrenme ve tekrar biçimi sizin için etkili oluyorsa o zaman mutlaka DGS Çıkmış Sorular kitaplarına da göz atmalısınız. Çıkmış sorular sayesinde gerçekten uygulanmış denemeleri çözme şansınız olacaktır. Yine farklı soru tipleri görmek adına DGS Soru Bankası ve DGS Yaprak Test kaynaklarına göz atabilirsiniz. Bu kitaplar sayesinde de soruları daha hızlı çözmeye başlayacak, test tekniğinizi geliştireceksiniz. Eğer uzun zamandır bu tarz konulardan uzak kaldıysanız ve şöyle hızlı bir tekrarın peşindeyseniz de, DGS Konu Anlatımlı kitaplara göz atabilirsiniz. Bu kitaplar sayesinde de soru çözümlerinde yoğun bir şekilde eksiğiniz olan konuları halledebileceksiniz.

  DGS kitapları için Palme Kitabevinin internet sitesine ev mağazasına sizleri bekliyoruz! Başarıya ulaşmak için koleksiyonumudaki, her biri Türkiyenin önde gelen yazar ve editör kadroları tarafından hazırlanmış ve en iyi yayınevleri tarafından ortaya çıkartılmış kitapları inceleyebilirsiniz.

  DGS Deneme Sınavları

  >