Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  YDS Çıkmış Sorular

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  YDS Çıkmış Sorular Kitabı

  Palme Kitabevi, YDSye hazırlanan adaylar için detaylı bir kitap koleksiyonu hazırladı. Bu koleksiyonun içerisinde yok yok! Sizi YDSde başarıya ulaştıracak olan tüm kitapları burada bulabilirsiniz. Bu seçki içerisinde adaylar tarafından her sene en çok tercih edilen kitaplardan bir tanesi de YDS çıkmış sorular kaynakları oluyor.

  YDS çıkmış sorular kitapları, önceki senelerde sınavda çıkan konuları içerdiği için, bu sınava girecek olan pek çok kişi tarafından tercih ediyor. Sınavda elde ettikleri başarı üzerinde çok etkili bir rol oynuyor. Palme Kitabevinin bünyesindeki çıkmış YDS soruları kitaplarını gelin beraber inceleyelim.

  YDS Çıkmış Sorular ve Çözümleri (Son 10 Yıl)

  YDS aslında görece yeni bir sınav. YDSden önce KPDS ve UDS gibi farklı sınavlar yapılıyordu. 2013 senesinde bu sınavaların yerini YDS aldı. Aslında YDS çıkmış sorular içerisinde yer alan soruların bazıları, ismi direkt olarak YDS olmasa da, aynı amaca hizmet eden başka bir sınavda çıkmış olan sorulardan oluşuyor. Bu nedenle de mazısı 10 seneyi bulmaya yaklaşırken YDS çıkmış sorular ve çözümleri (son 10 yıl) kitaplarını Palme Kitabevinin sayfasında bulmak mümkün oluyor.

  e-YDS ise, klasik YDSden bir sene sonra, yani 2014 senesinde uygulanmaya başlanmıştır. YDS ve e-YDS arasındaki tek fark, sınavların uygulanış biçimidir. Aslında içerilerindeki konular ve soru adeti eşittir. Farkı oluşturan bilgisayar ortamı ise ÖSYM tarafından sağlanmaktadır. Bu bilgisayar ortamında yapılan YDSye, sadece belirli merkezlerde girilebilmektedir. Bu merkezler de üç büyük kent olan İstanbul, Ankara ve İzmirde uygulanıyor. YDS çıkmış sorular kitabı ile hem e-YDS hem de YDSye hazırlanabilirsiniz.

  YDSde Neler Çıkıyor?

  Çıkmış YDS soruları, sınavdaki tüm konuları kapsamaktadır. Peki, bu sınavda neler çıkıyor? YDS çıkmış sorular kitaplarında hangi konulara çalışılabiliyor? YDS içerisinde çıkan en önemli konu kelime bilgisidir. En çok soru bu konudan gelir. Daha sonra zamanlar konusunda sorular yer alır. Geçmiş, şimdiki, gelecek ve geniş zamanlara hakim olmak gerekir. Bunun dışında boşluk doldurma tarzı yorular da vardır. Ayrıca cümle tamamlama da YDSde yer alan başlıca sorulardan bir tanesidir. Burada gramer konusunda esnek olmak gerekir. Çeviri soruları bir başka YDS konusudur. YDSde İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye - ya da sınava girdiğiniz öteki dilde - çeviri soruları da yer alır. Bütün bu konulara çalışmak için YDS de çıkmış sorular kitaplarından yararlanabilirsiniz.

  YDSde adayları en çok zorlayan konulardan bir tanesi de paragraf konusudur. Paragraf ile ilgili sorulara çalışmak için de YDS çıkmış sorular kitaplarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca, diyalog tamamlama soruları da sınavlar içerisinde yer almaktadır. Yakın anlamlı cümleler, paragraf tamamlama soruları ve anlam bütünlüğünü bozan cümleyi tespit etme soruları sınavda karışınıza çıkar.

  Bütün bu sorulara yanıt verebilecek becerileri kazanmak için YDS çıkmış sorular ve çözümler kaynaklarını kullanabilirsiniz.

  Farklı YDS Çıkmış Sorular Kaynakları

  YDS denince her ne kadar adayların kafasında ağırlıklı olarak İngilizce canlanıyor olsa da aslında bu sınav kapsamında farklı diller de test edilebiliyor. Bu nedenle de Palme Kitabevi bünyesinde sadece YDS İngilizce çıkmış sorular değil, öteki dillerin kitapları da  yer alıyor.

  YDS Arapça çıkmış sorular kitapları son dönemde tercih edilen eserler arasında. Ayrıca YDS Almanca çıkmış sorular kitapları ile Almanca sınavlara hazırlanmak da mümkün. Bir başka büyük Avrupa dili olan Fransızca için de YDS Fransızca çıkmış sorular kitaplarından faydalanılabilir. Bütün bu dillerin yanısıra, hem Rusya hem de Orta Asya ülkelerinde en çok konuşulan dil olan Rusça için de YDS Rusça çıkmış sorular kitaplarını Palme Kitabevi kitaplığında bulabilirsiniz.

  YDS Çıkmış Sorular Harici Kitaplarımız

  Palme Kitabevi, yabancı dil konusunda Türkiyedeki gençlerin eğitimini desteklemektedir. Bu nedenle de bu sınavlarla ilgili geniş bir kitap seçkisine sahiptir. Bu seçkinin içerisinde YDS kitapları da büyük bir yer tutuyor. YDS çıkmış sorular haricinde, öteki kitaplarımızı da alarak çalışma sürecinizi destekleyebilirsiniz. Peki, bu kitaplar neler?

  Öncelikle konuları tekrar etmek gerek. YDS konu anlatımlı kitaplar sayesinde sınavda çıkacak konuları tekrar etmek mümkün olacaktır. Daha sonrasında soru çözerken takıldığınız yerler olursa da bu kitaplara geri dönüş yapabilirsiniz.

  Ayrıca kendinizi yeni denemelerle sınamak isterseniz de koleksiyonumuzdaki YDS deneme sınavı kaynaklarını kullanabilirsiniz. Eğer nokta atışı soru çözmek ve tek bir konuya odaklanıp o konuda kendinizi geliştirmek isterseniz de YDS soru bankası kitaplarımız sizleri bekliyor.

  Tüm bu kaynaklar için Palme Kitabevinin koleksiyonunu inceleyebilirsiniz.

  YDS Çıkmış Sorular

  >