Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  YÖKDİL Deneme Sınavı

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  YÖKDİL Deneme Sınavı Kitapları

  YÖKDİLe gireceksiniz ama kendinizi sınava hazır hissetmiyorsunuz. Konulara hakimsiniz ama önünüze bir anda karışık bir şekilde sorular gelince ne yapacağınızı tam bilemiyorsunuz. İşte tam da bu noktada imdadınıza YÖKDİL deneme sınavları çıkıyor. Bu deneme sınavları ile YÖKDİLin bir provasını yapabilir, eksik olduğunuz konuları belirleyebilir, sınav heyecanını yönetmeyi öğrenebilirsiniz. Palme Kitabevinin YÖKDİL deneme kitaplığındaki kitaplar sayesinde tüm bunları başarmak mümkün!

  YÖKDİL Deneme Soruları

  YÖKDİLe girmeye niyetlendiyseniz, zaten epey uzun ve yüksek ihtimalle de başarılarla dolu bir akademik eğitim hayatını arkanızda bırakmışsınızdır. Bu süreçte de çalışırken örnek sorular çözmenin, denemeler yanıtlamanın ne kadar önemli olduğunu mutlaka öğrenmişsinizdir. O nedenle de YÖKDİLe girmeden önce mutlaka deneme sınavlarını araştırmaya başlarsınız. Sınavın provasını yapmak istersiniz. İşte bunun için doğru adrestesiniz.

  Peki YÖKDİLde neler çıkacak? YÖKDİL deneme sınavları içerisinde nasıl sorlar yer alacak? Şimdi bunu tespit etme zamanı. Bu tespit, YÖKDİL deneme kitaplarından beklentinizi de yönetmenize yardımcı olur.

  YÖKDİLde 20 adet dil bilgisi sorusu sorulmaktadır. Bu sorular ağırlıklı olarak kelime bilgisinden yani phrasal verbs adı verilen konudan gelir. Bu konunun hemen ardında ise zamanlar yani tenses, aktif ve pasif cümleler yani active and passive sentences, yardımcı fiiller yani modal verbs ve eğer” kalıbı yani ıf clause gelir. Bunlar en çok soru gelen konulardır. İster YÖKDİL fen bilimleri deneme sınavı çözüyor olun isterseniz de YÖKDİL sosyal bilimler deneme; bu konuları mutlaka iyi bilmeniz gerekir. Bunlar dışında gramer konuları arasında ön plana çıkanlar bağlaçlar, ekler ve edatlardır. Bu konuları da sınav öncesinde iyice tekrar etmek gerekmektedir.

  Bu konular dışında YÖKDİLde en çok karşılaşılan konulardan bir tanesi close test yani boşluk doldurma sorularıdır. Bu sorular, çoktan seçmeli sisteme alışkın olan kişiler için biraz zorlayıcı olabilir, o nedenle de YÖKDİL deneme çözmeye ayrı bir önem verilmesi gerekir. Ayrıca cümle tamamlama, İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye (ya da sınavı çözdüğünüz öteki dile) çeviri, bir bütün içerisinde anlam bütünlüğünü bozan cümleyi tespit etme, paragrafı en uygun şekilde tamamlama ve paragraf soruları yer almaktadır. Yine paragraf soruları da iyi bir yabancı dil becerisinin yanısıra test tekniği ile doğru cevaba gitmeyi gerektirdiği için YÖKDİL deneme sınavı kitapları sayesinde bu sorulara da hazırlanılabilir.

  Farklı Alanlarda YÖKDİL Kitapları

  YÖKDİL kitaplarını birbirinden farklı alanlarda gireceğiniz sınava hazırlanmak için kullanabilirisiniz. YÖKDİLi Türkiyede uygulanan öteki yabancı dil sınavlarından ayıran en önemli özellik branşlaşmadır. Bu branşlaşma sayesinde sınava giren kişiler, akademik olarak kendilerine daha yakın alan üzerinden sorulara yanıt verip o alan üzerinden sınanırlar. Bu da elbette tercih edecekleri deneme sınavı kitaplarının türlerine de yansımaktadır. Sınav sistemlerinde değişiklikleri yakından takip eden Palme Kitabevi, YÖKDİL sürecinin de uzun zamandır takipçisi olmuş durumda. Bu nedenle de YÖKDİL için gereki tüm alanlarda kitapları sizlere sunuyor.

  Farklı alanlarda ön plana çıkan ilk YÖKDİL turu sağlık alanından gelmekte. Sağlık alanında DÜŞ ya da TUS ile ilerlemek isteyen geleceğin doktorlarının girmesi gereken sınav YÖKDİL sağlık bilimleri sınavı olacaktır. O nedenle de bu adayların YÖKDİL sağlık deneme kitaplarını tercih etmeleri gerekmektedir. Bu kitaplarda paragrafta anlam soruları sağlık ile ilgili olarak sorulacaktır. Buna göre deneme çözmek de önemlidir.

  YÖKDİLin bir başka turu da fen bilimleri sınavıdır. Bu sınava girecek olan adayların da fen bilimleri alanında soru çözmeleri gerekir. YÖKDİL fen bilimleri deneme sınavı ile bu sınav türüne de hazırlanmak mümkündür. Bu sınavlar içerisinde de paragraf sorular genelde fen ile ilgili konulardan gelir.

  Son olarak YÖKDİL sosyal bilimler deneme kitaplarına bakalım. Sosyal bilimler alanında yüksek lisans programlarına ya da doktora yapmak isteyen kişilerin bu deneme sınavlarını çözüp o şekilde hazırlanmaları gerekmektedir. Bu kitapları da Palme Kitabevinde bulabilirsiniz

  YÖKDİL Deneme Dışındaki Kitaplar

  Palme Kitabevinin bünyesinde YÖKDİL deneme dışında pek çok farklı kitap bulunmaktadır. Bu kitaplar arasında YÖKDİL Çıkmış Sorular kitapları da yer almaktadır. Bu kitaplar sayesinde önceden çıkmış soruları görüp performansızı değerlendirebilirsiniz. Ayrıca YÖKDİL Soru Bankası kitapları sayesinde de nokta atışı olarak eksik olduğunuz konuları tekrar edebilir, zaman kaybı yaşamadan çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz. Tüm bu kitaplar için Palme Kitabevinin raflarını inceleyebilirsiniz.

  YÖKDİL Deneme Sınavı

  >