Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  LGS

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  LGS Hazırlık Kitapları ve Kaynak Önerileri

  Liselere Giriş Sınavı yani kısa adı ile LGS, Ortaokul sonunda girilen olduca önemli ve kimileri için bir o kadar da  bir sınavdır. Bu sınav öğrencilerin hayatında bir dönemin bitişi ve bir başka dönemin başlangıcını simgeler aynı zamanda. LGS, akademik hayatta bir kere girilen, ve sonrası için de oldukça belirleyici olan bir sınav aslında. Bu sınav sayesinde yerleşilen lise ve orada alınacak eğitim, öğrencilerin ileride hangi üniversitede hangi bölüme gireceğini etkiler.

  LGS dönemi hem öğrenciler, hem aileler hem de eğitimciler için epey stresli olabiliyor. Hangi LGS kitapları alınacak, hangi LGS kaynakları başvuru için kullanılacak gibi sorular kafa karışıklığı yaratabiliyor. Bu stresi aşmak, iyi hazırlanmış LGS kitapları ile mümkün. Uzun yıllardır eğitim alanında kaynak derleyen ve bunu her yaştan öğrencinin hizmetine sunan Palme Kitabevi’nde birbirinden değerli LGS test kitapları ve LGS hazırlık kitapları bulunabilir. Gelin Palme’nin geniş koleksiyonuna beraber göz atalım!

  Her Ders için LGS Hazırlık Kitapları 

  LGS içerisinde, oraokul kitapları boyunca bugüne dek ele alınmış tüm konulardan farklı sorular bulunmakta. Peki bu ne demek? Sınavda ortaokul 5. sınıf yardımcı kitaplar, ortaokul 6. sınıf yardımcı kitaplar, ortaokul 7. sınıf yardımcı kitaplar ve ortaokul 8. sınıf yardımcı kitaplar içerisinde bulunan tüm konularını bulmak mümkün. Bu nedenle bugüne kadar inşa edilmiş temelin sağlam olması, ve yeni gelecek kitapların da bu doğrultuda bilgilere yer vermesi önemli.

  Palme Kitabevi’nin LGS ye hazırlık kitapları her ders için ayrı şekilde hazırlanmış durumda. Matematik, Fen Bilgisi, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Vatandaşlık ve İnsan Hakları gibi derslerde hem konu anlatımı hem de bugüne kadar ismi ne olursa oldun benzer sınavlarda çıkmış soru tiplerini içerisinde barındıran soru bankaları bu kitapların arasında. Her gün düzenli tekrar yapmak için ideal olan bu kitaplar öğrencileri sadece LGS’ye hazırlamıyor. Aynı zamanda tüm konuların pekişmesine yardımcı oluyor. Bu da lise eğitimi için sağlam bir temelin atılması ve üniversite sınavında başarılı olunması anlamına geliyor.

  Her öğretmen farklı bir yayın evinden LGS kitapları önerebilir. Kursta, özel derste, okulda farklı farklı kitap isimleri verilip bunların alınması istenebilir. En yaygın olarak kullanılan tüm LGS kitap ve kaynakları Palme Kitabevi’nin seçkisinde bulunuyor. Okullarda yılladır kullanılan bu farkı yazarlara ve basım evlerine ait LGS ye hazırlık kitapları için ınternet sitemizi inceleyebilirsiniz. Her ders için farklı farklı hazırlanmış kitaplar ders çalışmayı kolay hale getirecek.

  LGS Test Kitapları 

  Ülkemizde sınav sistemi sıkça değişiyor. Yetişkinler en iyi sistemi arayadursun, çocuklara düşen genelde aynı oluyor: çok çalışmak, pratik yapmak ve farklı soru tipleri görmek. Bu nedenle aslanda sınavın adı ya da dahil edilen konular değil, sınav tekniğinin iyi anlaşılması, müfredatın takip edilmesi ve öğrencide sağlam bir temel olması önemli. Yeni sisteme uygun kitaplar LGS döneminde başarıyı arttıracaktır. Bu güncel kitaplar sayesinde öğrencilerin sınava hazırlık süreci kolaylaşacaktır. Palme Kitabevi tarafından sunulan yeni sisteme uygun kitaplar LGS öğrencileri için en taze soru tiplerini ortaya koyuyor. Müfredatla uyumlu LGS kitap ve kaynakları koleksiyonumuzda farklı fiyat türlerinde her ailenin ve okulun bütçesine uygun olarak mevcuttur.

  LGS Deneme Kitapları 

  Ortaokul 8. sınışın son dönemleri artık yeni konuların öğrenildiği dönemlerden ziyade şimdiye kadar öğrenilen konulan tekrar edildiği bir periyot haline geliyor. Bu dönemde debeme sınavı çözmek çok önemli. Sınava yaklaştıkça haftalık, haftada birkaç tane ve en son dönemde günlük olarak deneme sınavı çözmek lazım. Eğer öğrenciler baştan beri kullandıkları LGS kitapları ile bu süreçte ilerlerse kimi soru tipleri ile hiç karşılaşmadan sınava girmek zorunda kalabilirler. LGS kaynak öneriler için okula ya da kursa danıştıktan sonra Palme Kitabevi’ne gelip farklı deneme kitaplarını burada bulabilirsiniz.

  LGS için en iyi kaynaklar ve LGS deneme kitapları koleksiyonumuzda en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bu farkı kitaplar sayesinde sınav öncesinde farklı soru tipleri gören öğrencilerin sınav başarısı daha yüksek olacaktır. Yaprak testler, fasiküller, çıkmış sorular ve biraz daha zorlayıcı denemelerin hepsi farklı yazar kadrolarına sahip Türkiye’nin en iyi yayın evlerinden çıkmış kitaplarla LGS kitapları arasında bulunabilir.

  >