Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  6. Sınıf

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  6. Sınıf Yardımcı Kaynak Kitaplar

  Palme Kitabevi, ortaokul yardımcı ders kitapları seçkisi birbirinden değerli eserlerle dolu 6 sınıf yardımcı kitaplar koleksiyonu hazırladı. Bu kitaplar hem öğretmenler, hem aileler hem de öğrencilerin yüzünü güldürecek. Öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına paralel olarak konu anlatımı ve farklı soru çeşitleri ile dolu kitaplar sınıfta eğitimi kolaylaştırıcı bir nitelik taşımakta. Aileler için bu kitaplar evde ders çalışma sürecini olduca kolay bir hale getiriyor. Ve elbette öğrenciler… Onlar için hem başarıyı arttırıcı hem de eğlendirici bu 6 sınıf kaynak kitaplar sayesinde artık başarı kaçınılmaz. Palme’nin geniş kitap seçkisine her ortaokul 6. sınıf öğrencisi mutlaka göz atmalı.

  Sözel Derslerde Başarının Anahtarı: 6 Sınıf Kaynak Kitaplar

  Koleksiyonumuzda yer alan 6 sınıf kaynak kitaplar, öğrencileri sözel derslerde başarıya taşıyor.  Lisedeki Türk Edebiyatı ile Dil ve Anlatım derslerinin temelini oluşturan Türkçe dersi, 6. sınıfta özellikle ağırlaşan gramer konuları ve artan paragraf başarısı beklentisi ile kimi öğrenciler için zorlayıcı bir hale gelebilir. Özellikle sayısal derslerde daha başarılı olan öğrenciler için Türkçe dersi kimi zaman zorlayıcı oluyor. Bunun önüne geçebilmek için 6 sınıf yardımcı kitaplar vazgeçilmez bir başvuru kaynağı niteliğinde. Okuduğunu anlama, paragrafta anlam, dilbilgisi ve kendini doğru bir şekilde ifade etme, ileride hangi mesleği seçerlerse seçsinler öğrencilerin hayatını kurtaracaktır. Bu nedenle 6. sınıftan itibaren bu derse önem vermek gerekiyor. Eğer Türkçe’de sorun yaşayan bir çocuğunuz varsa, Palme’nin Türkçe alanındaki konu anlatımı, soru bankası ve yaprak testlerden oluşan 6 sınıf kaynak kitaplar listesine göz atabilirsiniz.

  Coğrafya, Tarih ve Felsefe’nin temelini oluşturan Sosyal Bilgiler dersi, sözel derslerden keyif almayan öğrenciler için kimi zaman can sıkıcı olabiliyor. Hedefler sayısal alana dönük olsa bile, merkezi sınavlarda bu derslerden alınacak olan başarının, sınav notu ve sıralamada öğrencilerin fark atmasına yardımcı olduğunu unutmamak gerek. Ayrıca bu derslerde ortaokul 5. sınıf yardımcı kitaplar itibariyle atılan kuvvetli bir temel, ortaokul 7. sınıf yardımcı kitaplar ve ortaokul 8. sınıf yardımcı kitaplar ile lise çağlarında yüksek ortalamaları da beraberinde getirecek. Sosyal Bilgiler’de sorun yaşayan ve konu anlatımı ile alakalı olarak ekstra desteğe ihtiyaç duyan ya da farklı soru tipleri görmek isteyen öğrenciler için Palme Kitabevi’nin 6 sınıf yardımcı kitaplar koleksiyonuna göz atmayı tavsiye ediyoruz.

  6. Sınıf Matematik Kaynak Kitapları ve Fazlası

  6 sınıf yardımcı kitaplar arasında en çok tercih edilenler Matematik ve Fen Bilgisi kaynak kitapları oluyor. Bu sefer sözel derslerden keyif alan ancak sayılarla arası iyi olmayan öğrenciler var hedefimizde! Onlar için Matematik konularını daha kolay bir şekilde anlatan konu anlatımları ve farklı soru tipleri ile sınav telaşını en aza indiren soru bankaları tavsiye ediyoruz. 6. sınıf Matematik kaynak kitapları sayesinde öğrenciler bu sınıfta Matematik dersi içerisine dahil edilen konularda büyük başarılara imza atma şansı yakalıyorlar. 6. sınıfta yüksek bir ortlama, liseye geçiş sınavlarında öğrencilerin şanslarını arttırıyor. Eğitimcilerin okul başarısını yükseltmek için tercih ettiği bu kitaplara Palme Kitabevi’nin internet sayfası üzerinden göz atabilirsiniz.

  İlerleyen yıllarda Fizik, Kimya ve Biyoloji olarak parçalara ayrılacak ve sayısal alanda üniversite okumaya hedefleyen öğrencileri hem lisans öncesinde hem de lisans zamanında meşgul tutucak derslerin temeli Fen Bilgisi eğitimi ile atılıyor. Ortaokul Fen Bilgisi 6 sınıf yardımcı kitaplar sayesinde çocuklar bu konulara pozitif yaklaşıyor, on yargı geliştirmiyor ve eğlenirken öğreniyor. Fen gibi soyut bir alanı sınıfta öğrencilerine eğlenceli bir şekilde sunmak isteyen öğretmenler de yine bu kitaplardan faydalanıyor. Detaylar için Palme Kitabevi’nin 6 sınıf kaynak kitaplar seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

  “Hello”’dan “Goodbye”’a Dört Dörtlük İngilizce

  İngilizce eğitiminin ciddileştiği senelerden bir tanesi olan ortaokul 6. sınıf, sınav baskısı kendisini göstermeden önce yabancı dil konusunda kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için vazgeçilmez bir zaman dilimi. Bu alanda çocuklarını evde destelemek isteyen ailelerin tercihi 6 sınıf İngilizce kaynak kitapları koleksiyonumuzda bulunabilir. Sınıfta öğrencilerine farklı dil alıştırmaları yaptırmak isteyen öğretmenler için de bu kitaplar vazgeçilmez niteliktedir. Yabancı kitabelerinin İngilizce kitapları, kimi zaman cep yakabiliyor. Bu kitaplar olmadan da İngilizce eğitimi vermek mümkün oysaki! Tek yapmanız gereken doğru kaynağa erişmek. Uygun fiyatlı 6 sınıf kaynak kitaplar sunan Palme Kitabevi, İngilizce konusunda da hem ailelerin bütçesini zorlamayacak hem de çocuklara en iyi derecede seviyelerine uygun alıştırmalar yaptıracak İngilizce kitaplarını sunuyor.

  6. Sınıf

  >