Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  KPSS Eğitim Bilimleri Çıkmış Sorular

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  KPSS Eğitim Bilimleri Çıkmış Sorular

  Öğretmen adayları! Sizleri buraya alalım! KPSS Eğitim Bilimleri, ileride öğretmenlik mesleğini bir devlet kurumunda icra etmek isteyen kişilerin girmesi gereken bir sınavdır. Bu sınavdan alacağınız puan sayesinde bir atama ile öğretmenlik mesleğine başlayabilirsiniz. Önünüzdeki aşılması gereken son eğnel KPSS Eğitim Bilimleri sınavı. Bu sınava çalışırken aradığınız kitap desteği sizlere Palme Kitabevinden geliyor.

  Türkiyede eğitim sürecinin her alanında öğrencileri, aileleri ve eğitimcileri desteklemeyi kendisine vizyon edinmiş olan Palme Kitabevi, bu alanın önde gelen kurumlarından bir tanesidir. Bizim koleksiyonumuz içerisinde yer alan KPSS Eğitim Bilimleri kitapları oldukça yararlıdır. Bunlar arasında KPSS Eğitim Bilimleri Çıkmış Sorular kaynakları özellikle ön plana çıkıyor. Gelin bu kitapları beraber inceleyelim.

  KPSS Eğitim Bilimleri Çıkmış Sorular Neleri Kapsıyor?

  KPSS Eğitim Bilimleri Çıkmış Sorular kaynak kitaplarına göz atmaya isterseniz öncelikle sınavın kapsamından başlayalım. Sizlere önerimiz, koru körüne çalışmaya başlamadan önce konu başlıklarını iyice incelemeniz yönünde. Bu sayede gireceğiniz sınavın antiğini iyice kavrayacak ve çok değil akıllıca çalışacaksınız.

  Bir üniversitenin Eğitim Fakültesinden mezun oldunuz. ya da Fen - Edebiyat Fakültesinden mezun olup bir formasyon sertifikası edindiniz. Tebrikler, dört senelik zorlu bir lisans sürecini ardınızda bıraktınız. Ardından devlette öğretmen olarak hem kendiniz için iyi bir gelecek hayali kurdunuz hem de devlet okullarındaki çocuklara hizmet vererek gelecek nesillerin yetişmesine katkı sağlamaya karar verdininiz. İlk olarak KPSS Genel Kültür ve KPSS Genel Yetenek sınavlarına girmeniz gerek. Bu sınavlara yönelik KPSS GK - GY Kitapları seçeneklerini de raflarımızda bulabilirsiniz. Bu ilk aşamayı başarı ile atlattıktan sonra, IIBF, SBF veya Hukuk mezunları mülakatlara doğru giderken siz KPSS Eğitim Bilimleri kitap önerileri için araştırmalara başladınız. Artık kendi alanınızdan sorular cevaplayacaksınız.

  KPSS Eğitim Bilimleri Çıkmış Sorular Kitabı

  Sınav hakkında bilgi edindik… Artık karşımızdaki canavarı tanıyoruz! Sıra geldi onu alt etmeye! Peki, önünüze bir KPSS Eğitim Bilimleri çıkmış sorular kitabı aldığınız zaman, içerisinde hangi konularda çıkmış sorular olacak? Öncelikle biraz Psikoloji alanına bakalım….

  Gelişim Psikolojisi, Öğrenme Psikolojisi ve Rehberlik alanları ilk olarak yanıtlamanız gereken soruları içeriyor. KPSS Çıkmış Sorular Eğitim Bilimleri bunun yanısıra derslerde öğretmenlerin kullandığı yardımcı malzemeler dair sorular da barındırmaktadır. Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı bu çıkmış sorular arasında yerini alır. Bunun yanısıra bir sınıf ortamında öğrencilere nasıl davranılması gerektiği ile ilgili konuları içeren Sınıf Yönetimi ve öğrenci performansı ölçmeye yönelik Ölçme ve Değerlendirme konuları da Eğitim Bilimleri KPSS Çıkmış Sorular içerisinde yer almaktadır.

  Son olarak sınıfta öğretmenlerin bir konuyu nasıl anlattığının özünü oluşturan Öğretim Yöntem ve Teknikleri ile ders müfredatı hazırlamaya yönelik konuları içeren Program Geliştirme de sınavın konuları arasındadır. Kısacası başarılı bir KPSS Çıkmış Sorular eğitim bilimleri kaynağının tüm bu konularda önceki sınavlarda çıkan konuları içermesi gerekir.

  Çıkmış Soruları Çözmenin Avantajları

  Bir kitapçıdasınız. KPSS Eğitim Bilimleri kitaplarına bakıyorsunuz. Çıkmış Sorular kitaplarına gözünüz takıldı. İyi de, neden bitmiş gitmiş sınavların konularını çözesiniz? Neden Eğitim Bilimleri KPSS Çıkmış Sorular kaynaklarını edinesiniz? Cevap çok basit!

  Bir sınav kitabı yazarken, konu anlatımı konunun özetini içerir. Buna KPSS Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı kitapları ile vakıf olabilirsiniz. Burada lisans eğitiminizdeki konuların özetleri yer almaktadır. Biraz da sınava uygun versiyonlardır bunlar. Daha sonra çoğu kişi soru bankalarına yönelir. Yine KPSS Eğitim Bilimleri Testi için de KPSS Eğitim Bilimleri Soru Bankası bu ihtiyatınızı giderecektir. Bu kitaplarla pratik yapabilir, test çözerken hız kazanabilir, farklı soru tipleri görebilirsiniz. Daha sonra ise deneme sınavları gelir. Deneme sınavları, özellikle sınav yaklaştıkça ortaya çıkar. Bu kitaplar sayesinde adaylar sınav heyecanı ile başa çıkmayı öğrenir. Sınavdan önce bol bol pratik yapmış olurlar. Bunun için de KPSS Eğitim Bilimleri Deneme Sınavı kitaplarını inceleyebilirsiniz.

  Peki ya “Çıkmış Sorular”? İşte bunlar esas meseledir. Çıkmış Sorular sayesinde sizden beklenenin ne olduğunu görürsünüz. Yıllar içerisinde soruların nasıl değiştini tespit edersiniz. Bazı konuların modası geçerken bazılarının nasıl son senelerde daha sık bir soru olarak tercih edildiğini fark edersiniz. Bu şekilde kendinizi geliştirerek en doğru bir biçimde KPSS Eğitim Bilimleri sınavına hazırlanmış olursunuz.

  Palme Kitabevinin KPSS Eğitim Bilimleri seçkisindeki kitaplar, sizi bu sürece hazırlıyor. Farklı yayın evlerinin deneyimli yazar ve editör kadroları tarafından hazırlanan kitapları arasında bütçenize ve akademik ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

  KPSS Eğitim Bilimleri Çıkmış Sorular

  >