Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  2. Sınıf

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  2. Sınıf Yardımcı Kitaplar

  Palme Kitabevi, geniş ve kapsamlı ilköğretim yardımcı kaynaklar seçkisi ile, eğitim hayatının ilk basamakları boyunca öğrencilerin, ailelerin ve eğitimcilerin yanında. Online mağazamızdaki ilkokul kitapları hem evde çocuklarının eğitimini desteklemek isteyen ailelerin hem de müfredat bağlamında kullandıkları materyalleri çeşitlendirmek isteyen eğitimcilerin imdadına yetişiyor. İlkokul 2. sınıf yardımcı kitapları ile dersler eğlenceli hale geliyor, bilgiler pekişiyor.

  İlköğretimin ilk yılı artık geride kaldı! Çocuklar büyüdü, ikinci sınıf oldu. İlkokul 1. sınıf kaynakları kütüphanenin az kullanılan bir rafına kaldırıldı. Sırada ilkokul 2 sınıf yardımcı kitaplar var! Tıpkı 1. sınıf kaynakları lazım olduğu zaman gibi, eğitim ve öğretimin her alanında kitapları bulabileceğiniz Palme Kitabevi’nde, 2 sınıf yardımcı kitaplar sizi bekliyor.

  Kapsamlı 2 Sınıf Yardımcı Kitap Önerileri

  İlkokulun ikinci yılında, birinci senedeki başarıyı devam ettirmek isteyen öğrencilerin imdadına kapsamlı 2 sınıf yardımcı kitap önerileri yetişiyor. Bu kitaplar hem okul ortamında, hem etüd ve özel derslerde hem de evde bireysel çalışmalarda kullanılabiliyor. Genel Yetenek ve Tüm Dersler kitapları içerisinde öğrenciler bütün konulara dair ayrıntılı bilgilere sahip olabilir. Tek bir kitapla tüm senenin konuları, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı müfredat başlıkları tekrar edilebilir. Evde ödev sonrası tekrar yapmak isteyen öğrencilerin eğlenirken öğrenmeleri için 2. sınıf soru bankası kitapları oldukça kullanışlı. Okul sonrası etüd merkezlerinde ya da sınıf içinde ek alıştırma olarak kullanılabilecek bu kitaplar, başarının anahtarı.

  Okuma Alışkanlığını Kazandıran 2. Sınıf Yardımcı Kitaplar

  Minik yavrular ilkokul 1. sınıfta okuma yazmayı soktu. Sırada okuma alışkanlığı kazandıran 2. sınıf yardımcı kitaplar var. 2. sınıf hikaye kitapları sayesinde çocuklar kazandıkları okuma alışkanlıklarını pekiştiriyorlar. Erken yaşta kazandırılan kitap okuma alışkanlığı ileride okuduğunu anlayan ve sorunları rahat çözümleyen yetişkin bireylerin yetişmesi için önemli. Bu nedenle Palme Kitabevi’nin 2. sınıf hikaye kitapları arasında yer alan rengarenk, eğlenceli ve eğitici kitapları 2 sınıf yardımcı kitaplar ile birlikte çocuğunuzun kütüphanesine eklemeyi unutmayın. Bu kitaplar sayesinde ileride Dil ve Anlatım ve Türk Edebiyatı konularındaki başarı artacaktır. Bunun yanısıra yabancı dil ile ilgili yetkinliğin atması için de ana dilin iyi öğrenilmesi ve okuma alışkanlığının kazandırılması önemlidir. Başarılı bir eğitim hayatı için 2 sınıf yardımcı kitap önerileri listesine mutlaka hikaye ve öykü kitaplarını ekleyin.

  Korkuya Mahal Yok!: 2. Sınıf Matematik Kitabı

  Matematik, en önemli derslerden biri. Aynı zamanda eğitim hayatında öğrencilerin en çok sorun yaşadığı konulardan bir tanesi… Çoğu zaman daha ileriki sınıflarda öğretmenlerin “temel eksikliği!” olarak nitelendirdiği durum, aslında ilkokul yıllarında Matematik dersine yeterince önem verilmemesinden kaynaklanıyor. Analitik düşüncenin, Geometri’nin ve Fen Bilimleri’nin de temeli olan Matematik dersi, 1. sınıfta oluşturulan temelin ardandan 2. sınıfta pekiştirilmeli. Bu noktada üstün yetenekli çocukların kendilerini geliştirmeleri, ya da desteğe ihtiyaç olan öğrencilerin konuları daha iyi kavramaları ve akademik hayat boyunca sürecek başarının temellerinin atılması adına 2. sınıf matematik kitabı ile eğitime katkı sağlanabilir. Bu kitaplar sayesinde Matematik öğrenmek çok daha eğlenceli bir hale gelecek. Palme Kitabevi, birbirinden değerli yayınevlerinin 2. sınıf soru bankası ve Matematik konu anlatımı kitaplarını seçkisinde bulunduruyor.

  Yaz Tatilinde Eğlenirken Öğrenmek Mümkün

  2 sınıf yardımcı kitaplar ile yaz tatilinde de eğlenirken öğrenmek mümkün! Konu anlatımı ve soru bankası setleri, sene içerisinde öğrenilen konuların pekişmesini sağlayacak. Yaz tatili elbette dinlenmek, eğlenmek, aile ile vakit geçirmek için ideal bir zaman. Ancak bütün bu süre boyunca derslerden uzak kalmak, 2. sınıf sonrasında 3. sınıfa geçildiğinde öğrencilerin konsantre olmasını zorlaştıracaktır. Ayrıca temeli sağlam öğrenciler yetiştirmek ve çocukların akademik başarısını desteklemek için de 2. sınıf soru bankası ve tatil kitapları ise yarayacaktır. Oldukça kompakt olarak hazırlanmış bu kitaplar; tatilde sahil kenarında, köyde akraba ziyaretlerinde, her yerde çocuklarının elinin altında olabilir. Güne yarım saatlik bir tekrar ile ders dönemi boyunca öğrenilenler pekiştirilebilir, yeni seneye sağlam adımlarla ilerlenilebilir. Bu kitaplar ayrıca öğretmenler tarafından ödev olarak öğrencilere verilebilir. Palme Kitabevi'nin 2 sınıf yardımcı kitap önerileri  arasında bu nedenle yaz tatili kitapları da yer alıyor.

  Palme Kitabevi’nin her yaştan öğrenci için derlediği ilkokul yardımcı kitaplar ve 1. sınıf yardımcı kitaplar3. sınıf yardımcı kitaplar ve 4. sınıf yardımcı kitaplar kitap listelerini sitemizden inceleyebilirsiniz.

  >