Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  Milli Eğitim Bakanlığı Deneme

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  Milli Eğitim Bakanlığı EKYS EBS Deneme Sınavı

  Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında kariyerinde ilerlemek isteyen adaylar için girilmesi gereken sınavlardan bir tanesi de EKYSdir. EKSY yani Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı, ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında okul müdürü ya da müdür yardımcısı olarak çalışmak isteyen kişiler için ideal bir sınavdır. EKYS deneme kaynakları için Palme Kitabevinin kitaplığını inceleyebilirsiniz.

  Başarıya Götüren Kitap: EKYS Deneme Sınavı

  EKYS aslında, hayalinde yöneticilik pozisyonu olan kişiler için oldukça kolay bir sınavdır. Bu pozisyondaki kişiler, aslında zaten eğitim sektörü içerisinde belirli bir deneyimi edinmiş, aynı zamanda da konularına hakim kişilerdir. Ancak yine de belirli bir eleyiciliği olan bu sınavdan geçebilmek için, çalışma yapmak gerekebilir. Bu aşamda da EKYS deneme kitapları işinize yarayabilir.

  Eğitimcilere deneme sınavı çözmenin önemini anlatmaya gerek yok! Denemeler her türlü merkezi sistem sınavda adaylara başarıya götürür. Deneme çözerek öncelikle eksik olduğunuz konuları tespit edebilirsiniz. Belki zaten bildiğiniz bir konunun alt başlıklarından bir tanesinde takılıyorsunuz. Belki de üzerinden uzun zaman geçtiğiniz için belli başlı konuları unuttunuz! Bu gibi durumların önüne geçebilmek için EBS EKYS deneme kaynak kitaplarını kullanabilirsiniz.

  EKYS deneme sınavı kaynakları ayrıca sınav heyecanını yönetmek için de kullanılabilir. Siz bir eğitimci olarak belki öğrencilerinize sınav heyecanını yenmeleri ve heyecanlarını doğru bir şekilde kanalize ederek başarıya ulaşmaları için yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Ancak yine de konu insanın kendisi olunca bu başkasına verilen taktikler, öğretilen teknikler bir yere kadar etkili olabiliyor. Deneme sınavları ile sınav heyecanınızı üzerinizden atabilirsiniz.

  EKYS Deneme Konuları

  EBS EKYS deneme sınavı kitapları içerisinde yer alan konular, sınavda karşınıza çıkacak olan konularla aynıdır. Bu konular aslında geleceğiniz görevde kullanacağınız konu başlıklarını içermektedir. Kimilerini genel kültür olarak bildiğiniz, kimilerini de mesleki bilgilerinizden damıtabileceğiniz bu konular, deneme çözdükçe pekişecektir.

  EKYS içerisinde toplamda 80 adet soru bulunmaktadır. Adayların bu 80 adet soruyu yanıtlamak için 150 dakika zamanları bulunmaktadır. Sınavda beş adet bölüm yer alır. İlk bölüm Genel Yetenek ve Genel Kültür sorularını içerir. Daha sonra Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Değerler Eğitimi, Eğitim ve Öğretimde Etik, Eğitim Bilimleri, ve Mevzuat kısımları yer alır.

  Öncelikle bu sınavın ilk kısmına bakalım. EKYS deneme kitapları Genel Kültür ve Genel Yetenek kısmı ile başlar. Burada Genel Kültür altında Tarih, Coğrafya, Güncel Olaylar ve Yurttaşlık gibi konu başlıkları yer alır, Bu konular her ne kadar hemen hemen her öğretmenin akıl yürüterek de olsa cevap bulabileceği temalar olsa da, alan olarak bu konuya uzaksanız zorlanabilirsiniz. Örneğin daha Fenni ya da Matematiksel alanlarda çalışan değerli öğretmenlerimiz bu konularda zorlanabilirler. Bu nedenle EBS EKYS deneme kitapları ile uzak oldukları alanlara yakınlaşabilirler.

  Sınavın en önemli kısmı Eğitim Bilimleri ana başlığı altında olduğu için en çok soru da buradan gelmektedir. Bunun yanısıra, EKYS Deneme kitapları içinde de Eğitim Bilimleri alanına oldukça geniş bir yer verilmektedir. Belki aldığınız üniversite eğitimi sırasında alan derslerinin yoğunluğu nedeni ile Eğitim Bilimleri konularına yeterince eğilemediniz. Belki de okulu bitireli o kadar uzun zaman oldu ki, bu konuları unuttunuz gitti. Şimdi eski kitapları önünüze döküp tek tek tüm konuları gözden geçirmek yerine, pratik bir EKYS deneme sınavı ile kendinizi deneyebilirsiniz. Daha sonra da eksik olduğunuzu saptadığınız konuların üzerine gidebilirsiniz.

  EKYS içinde ayrıca Değerler Eğitimi, Eğitim ve Öğretimde Etik, Mevzuat konularını da tekrar etme şansınız olacaktır. Bu konularda yine her ne kadar her gün gündelik işlerinizin arkasındaki temel prensipler olsa da, aslında soru formatında önünüze geldiğinde cevabı bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu durumun önüne geçmek için de EBS EKYS deneme kitapları işinize yarayacaktır. Unuttuğunuz konuları hatırlatmak, zaten bildiğiniz konuları soru formatında görmek için bu kitapları kullanabilirsiniz.

  Palme Kitabevi Farkı ile Sınavlara Hazırlanın

  Eğitimciler zaten Palmenin farkını öğrencilerine verdikleri tavsiyelerden biliyor. Şimdi bu tavsiyeleri takip etme sırası sizde. Palme Kitabevi, tüm sınav süreçlerinde adayların yanına. Eğitimin ilk aşamalarından kariyerin yüksek basamaklarına kadar her zaman Palme Kitabevinin kaynaklarını kullanarak başarıya ulaşabilirsiniz. İnternet sitemizden güvenli online alışveriş ile tek bir tıkta istediğiniz tüm kaynaklar kapınızda! EKYS deneme kitaplarının yanısıra geniş Milli Eğitim Bakanlığı kaynak kitapları seçkimizde Milli Eğitim Bakanlığı Soru Bankası kitaplarını da bulabilirsiniz.

  Milli Eğitim Bakanlığı Deneme

  >