Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  Kaymakamlık Çıkmış Sorular

  görünüm Grid Liste
  sırala
  adet göster sayfa başına

  Kaymakamlık Sınavı Çıkmış Sorular Kitabı

  Ülkemizde İktisadi ve İdari Bilimler ya da Hukuk gibi alanlardan mezun olmuş olan pek çok gencin hayali, ülkesine bir devlet memurluğu pozisyonunda çalışarak hizmet vermek… Bu pozisyonların en prestijlilerinden ve en çok tercih edilenlerinden bir tanesi de kaymakamlık oluyor.

  Kaymakamlık sınavına çalışırken adayların ihtiyacı olan tüm kaynaklar Palme Kitabevinde! Memuriyet sınavlarında geniş bir seçkiye sahip olan Palme Kitabevi, Kaymakamlık Sınavı ile ilgili koleksiyonunu da genişletti. Bu koleksiyondaki en çok tercih edilen Kaymakamlık çıkmış sorular kitaplarını gelin beraber inceleyelim.

  Çıkmış Kaymakamlık Soruları ile Sınava Hazırlanın

  Kaymakamlık sınavı, aslında adayların ilgili üniversite bölümlerinde gördükleri konuları içermektedir. Bu nedenle, sıfırdan başlayıp yeni bir konu öğrenmek değil, öğretilen konuları tekrar etmek gerekir. Sınava hazırlık süreci bu şekilde desteklenebilir. Bu aşamada, pek çok aday sınava daha önce çıkmış sorularla çalışmak istiyor. Bunun en temel nedeni de, önceki senelerde sınavda yer almış olan soruların, sonraki senelere ışık tutuyor olması.

  Sizden önceki adayların, aynı testte ter dökerken neleri cevapladığını görmek, sizden ne beklendiğini anlamanız konusunda yardımcı olacaktır. Bu nedenle de Kaymakamlık çıkmış sorular kitapları önemlidir.

  Kaymakamlık çıkmış sınav soruları, çalışmaya başlarken hangi konulara ağırlık vermeniz gerektiğini ölçmenize yardımcı olur. Çoğu insan çıkmış soruları sınavın son aşamasında çözmeye başlıyor. Oysa bunun tam tersini yapmak da mümkün. Üstelik bu farklı bakış açısı, size sürat de kazandıracaktır.

  Kaymakamlık sınavına girmeye niyetlendikten sonra, ilk iş bir çıkmış sorular kitabı edinin. Kaymakamlık sınavında çıkmış sorular ile çalışmalarınızı başlatın. Daha sonra, hangi konularda yoğun olarak yanlış yaptığınızı tespit edin. Belki üniversitenizde o konunun üzerine düşülmemişti. Belki de siz zamanla o konuyu unuttunuz. Ancak panik olmaya gerek yok! Artık eksikliklerinizi biliyorsunuz. Üstelik daha önce çıkmış olan sorular üzerinden bu eksiklikleri tespit ettiniz. Şimdi, bunların üzerine gidebilirsiniz! İşte, Kaymakamlık sınavı çıkmış sorular kitabı ile sınava hazırlanmanın böyle bir şaşırtıcı faydası vardır!

  Kimi zaman, arkanızda uzun bir akademik ve profesyonel kariyer olmasına rağmen, yine de merkezi sistem şeklinde uygulanan sınavlar sizleri korkutabilir. Belki performans anksiyetesi, belki başarılı olma isteği, belki de sadece en doğru seçeneği seçmek zorunda olmanın getirdiği gerginlik… Sebebi ne olursa olsun, sınavda başarıya ulaşmanızın önünde heyecan varsa, bunu da çıkmış Kaymakamlık soruları kitapları ile atabilirsiniz.

  Kaymakamlık Sınavı Çıkmış Sorular Hangi Konuları Kapsıyor?

  Kaymakamlık sınavı çıkmış sorular kitaplarından nasıl faydalanabileceğimiz baktık. Sırada bu kitaplarda hangi konuların işlendiğine göz atmak var. Kaymakamlık sınavının ilk aşamasında Genel Kültür ve Genel Yetenek testleri yer alır. Bu ilk aşamada adaylar Türkçe, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Türkiyenin Sosyo-ekonomik Yapısı ve Türkiyede Demokratikleşme ve İnsan Hakları gibi alanlarda sınanırlar.

  Bu kısımlarda hem üniversite senelerinden sorular, hem de güncel konular yer almaktadır. Bu kısımda ne tarz sorular sorulduğuna çıkmış Kaymakamlık soruları testlerinden yararlanarak göz atabilirsiniz.

  Sınavın öteki kısmında ise adaylar alan bilgisi testi ile sınanıyor. Alan bilgisi kapsamında özellikle hukuk konuları ön plana çıkıyor. Anayasa hukuku ve idare hukuku gibi temel hukuk alanlarına mutlaka çalışmak gerekiyor.

  Kaymakamlık çıkmış sınav soruları arasında bu konudan bol miktarda soruya rastlayabilirsiniz. Ayrıca Türkiyenin idari yapısı ve mahalli idareleri hakkında da mutlaka sorular sorulacaktır. Son olarak sınava giren adayların ekonomi konularında da soru cevaplaması beklenmektedir. Bu konulara da yine Kaymakamlık sınavında çıkmış sorular testleri ile çalışabilirsiniz.

  Palme Kitabevi ile Kaymakamlık Sınavına Hazırlanın!

  Palme Kitabevi seçkisinde kaymakamlık sınavına hazırlık için birbirinden farklı kitaplar yer almaktadır. Kaymakamlık sınavı çıkmış sorular kitabı haricindeki kitaplar sayesinde çalışmalarınızı bu alanda hızlandırabilirisiniz. Unuttuğunuz konuları yeniden hatırlamak için Kaymakamlık Konu Anlatımlı Kitap seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Eğer daha fazla soru çözmek istiyorsanız, Kaymakamlık Soru Bankası kitaplarına göz atabilirisiniz. Sınav performansınızı test etmek isterseniz de Kaymakamlık Deneme Sınavları ile kendinizi değerlendirebilirsiniz.

  Hepsi ve daha fazlası için Palme Kitabevinin sayfasını incelemeyi unutmayın. İsterseniz mağazamıza uğrayıp istediğiniz kitabı bizzat seçebilirsiniz. İsterseniz online olarak sipariş ederek bir tık ile kapınızda aradığınız tüm kitapları bulabilirisiniz. Her biri Türkiyenin önde gelen yayın evleri tarafından hazırlanmış olan bu kitaplar sayesinde sınava çalışmak kolaylaşacak, başarı asla bir tesadüf olmayacak!

  Kaymakamlık Çıkmış Sorular

  >