Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  Polis Meslek Çıkmış Sorular

  Polis Meslek Çıkmış Sorular

  Türkiyedeki en zor mesleklerden bir tanesi olan polislik yoluna baş koymuş tüm gençlerin kariyerlerinde ilerleyebilmesi için pek çok yöntem vardır. Bu yöntemler arasında, disiplinli bir şekilde çalışmalarını gerçekleştirmek, kariyerine önem vermek, ve tabii ki POMEM sınav soruları geliyor. Palme Kitabevinin raflarında yerini alan Polis Meslek Çıkmış Sorular kaynakları sayesinde bu sınavlarda başarıya ulaşmak çok kolay! POMEM çıkmış sorular kaynakları ile sınavlarda başarıyı garantileyin.

  Polis Nasıl Olunur? POMEM Sınav Soruları

  POMEM soruları konusunu araştırıyorsanız eğer, polislik mesleği ilgi alanınıza giriyor olmalı. Bu durumda akıllara polis nasıl olunur sorusu da geliyor. PMYO çıkmış sorular kitabına gömülmeden önce gelin bu şartlara beraber göz atalım!

  İlk olarak fiziksel bir değerlendirmeden geçiyorsunuz. Adaylarda fiziki görünüş ve Emniyet Teşkilatı tarafından belirtilen sağlık şartlarını sağlama birinci esastır. Eğer sağlığınız el vermiyorsa başka kişilerin hayatını da koruyamazsınız sonuçta! Fiziksel olarak da temsile ettiğiniz teşkilatın kurallarına uygun bir görünüme sahip olmak önemlidir. PMYO sınav soruları nasıl ki akılınızı ölçüyorsa bu kurallar da görünüşünüzü ölçmektedir. Örneğin kişinin çehresinden en yakın beş metre mesafeden tespit edici bir iz olaması, yarık damak ya da dudak gibi hastalıkların bulunmaması önemlidir. Bunlar gizli görevlerde polisleri güç duruma düşürebilir. 

  Gözlerin kesinliği bir başka meseledir. POMEM soruları içinde doğru cevabı bulacak aklar keskin göze sahip olmak yetmez! Renk körlüğü olmayan. göz kapağı düşüklüğü sorunu yaşamayan, irislerinde renk farklılığı olmayan, ve şaşılıktan şikayetçi olmayan kişilere öncelik verilir.

  Ayrıca konuşmanın düzgün olması da önemli bir unsurdur. Kekemelik şikayeti olan ya da konuşma bozukluklarından muzdarip olan kişiler başarıya maalesef ulaşamazlar. Kişinin ayrıca ağız ve dış sağlığının görev yapmasına engel olacak kadar bozuk olmaması önemlidir.

  PMYO Sınav Soruları: Genel Yetenek Genel Kültür

  PMYO Sınav Soruları arasında, adayların genelde lisede veya önlisans ya da lisans programlarının YÖK tarafından zorunlu tuttuğu derslerde öğretilen konular yer alır. Şimdi gelin bu soruları ve konuları beraber inceleyelim.

  Öncelikle Türkçe konularına göz atalım. Türkçede POMEM soruları arasında klasik dil bilgisi soruları yer almaktadır. Sözcük ve ve cümlede anlam, paragraf bilgisi, dil bilgisi, yazım ve imla kuralları bu sorular arasındadır. Toplamda Türkçe bölümünde 40 adet soru bulunmaktadır. Çıkmış POMEM Sınav Soruları arasında bu konulara çalışabileceğiniz sorular yer alır.

  Sosyal Bilimler sınavda karşınıza çıkacak bir başka konu başlığıdır. Tarih, Coğrafya, Felsefe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri bu konular arasında yer alır. Sosyal Bilimler alanında her bir konudan beş adet soru çıkmaktadır. Bu sorulara doğru cevap vermek adına geçmiş senelerde nasıl sorular sorulduğunu merak ediyorsanız eğer, Palme Kitabevi raflarındaki PMYO çıkmış sorular kitaplarını inceleyebilirsiniz.

  Temel Matematik soruları POMEM yazılı sınav soruları arasında zorlayıcı bölümlerden bir tanesidir. Bu başlık altında 40 adet çoktan seçmeli soru sorulmaktadır. Matematik alanında hem Matematik hem de Geometri konu başlıkları yer almaktadır. Bu sorular rakiplerinize fark atmak için ideal sorular olduğundan bunlara PMYO kitapları ile çalışabilirsiniz.

  Son olarak Fen Bilimleri konularına da çalışmak gerekmektedir. Bunlar arasında da Fizik, Kimya ve Biyoloji yer alır. POMEM Çıkmış Sorular kitapları içinde bu konudaki çalışmalarınıza yardımcı olacak soruları da bulabilirsiniz. Fizik alanından 7, Biyoloji alanından 6 ve Kimya alanından 6 olmak üzere toplamda 20 soru da buradan gelir.

  Palme Yayınevi Farki ile POMEM Çıkmış Sorular

  Polislik sınavlarına hazırlanan ya da polis olduktan sonra meslek içinde yükselme maksadı ile sınavlara girmek isteyen adayların işine yarayacak tüm kitaplar burada! Palme Kitabevi, hem eğitimin hem de kariyer gelişiminin her alanında sizin yanınızda. Bu kitaplar sayesinde güvenceli bir geleceğin kapılarını açabilirsiniz. Aradığınız tüm kitapları güvenli online alışveriş sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz. Türkiyenin önde gelen yayın  evlerinin deneyimli yazar ve editör  kadrolarınca hazırlanan bu kitaplar sayesinde sınavda başarıyı garantileyeceksiniz. Bütün Polis Meslekiçi kitapları için raflarımızı incelemeyi unutmayın!

  İsterseniz online mağazamızdan sipariş edin, web sitemiz üzerinden istediğiniz kitap anında kapınıza gelsin. İsterseniz de mağazamıza uğrayın, misafirimiz olun ve istediğiniz kitabı beraber seçelim!

  Polis Meslek Çıkmış Sorular

  >