Kapat
0 Ürün
Alışveriş sepetinizde boş.
Kategoriler
  Filtreler
  Preferences
  Ara

  Bankacılık Sınavları Çıkmış Sorular

  Banka Sınavları Çıkmış Sorular Kitabı

  Hayalinde bankacılık mesleği olan tüm adayların dikkatine! Palme Kitabevinin hazırladığı çıkmış banka sınav soruları kitapları ile mümkün.

  Bankacılık sınavlarına hazırlanırken daha önceki senelerde sorulmuş olan sorulara göz atmak isterseniz eğer, çıkmış banka sınav soruları kaynaklarından faydalanabilirsiniz. Banka sınavları çıkmış sorular kitabı seçenekleri için Palme Kitabevinin internet sayfasını inceleyebilirsiniz!

  Banka Çıkmış Sınav Soruları Kaynakları

  Banka çıkmış sınav soruları içerisinde, sınavda yer alan tüm konulara dair ipuçları bulabilirsiniz. Bankacılık sınavları her ne kadar her banka tarafından ayrı ayrı yapılıyor olsa da, genelde benzer konuları işler. Bütün bankalar aynı bankacılık sistemi içerisinde oldukları için, çalışanlarından bekledikleri bilgi birikimi de aşağı yukarı aynı oluyor. O nedenle banka çıkmış sınav soruları kaynaklarından çalışarak hayalinizdeki banka için kendinizi hazırlayabilirsiniz.

  Banka uzman yardımcılığı çıkmış sınav soruları hangi konuları kapsıyor? Kitaplarda hangi konuların yer alması gerekiyor? Gelin şimdi buna bakalım…

  Hukuk

  Öncelikle bankacılık konusunda çalışacak olan kişinin hukuk içerisinde bu alanın konularına hakim olması gerekmektedir. Hukuk konuları içerisinde aynı haklar, elbirliği mülkiyeti, rekabet davaları, kambiyo senetleri, müteselsil sorumluluk, butlan ve anonim şirketleri yönetim kurulu düzenlemeleri yer alır. Bu konularda bankacılık sınavı çıkmış sorular ile sınava çalışmak işinizi kolaylaştıracaktır.

  İktisat

  Bankacılık elbette para piyasaları ile ilgili konuların yoğun olduğu bir alan… Bu nedenle çıkmış banka sınav soruları ve cevapları mutlaka iktisat alanını da içermeli. Tam rekabet piyasası, dış denge, marjinal gelir, likitide tuzağı, toplam talep yetersizliği, monopoli, eşit ürün eğrileri, para politikaları gibi alanlara çalışmak gerekir.

  Maliye ve Muhasebe

  Banka çıkmış sınav soruları, maliye ve muhasebe alanından konuları da içermektedir. Maliye alanında çıkan konular arasında teşebbüs geliri, marjinal vergi oranı, parafiskal gelirler, spesifik vergi, sıçrama tezi, otomatik stabilizatör gibi konular kendine yer bulur. Muhasebe alanında ise adayların genel muhasebe, mali analiz, maliyet ve banka muhasebesi ile ilgili sorulara yanıt vermesi beklenir.

  Palme Kitabevinde Çıkmış Banka Sınav Soruları

  Palme Kitabevinin raflarında, çıkmış banka sınav soruları kaynak kitaplarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İsterseniz internet üzerinden sipariş verin, kitaplarınız bir tıkta kapınızda olsun. İsterseniz bizi ziyaret edin ve kitaplarınıza en kısa sürede kavuşun!

  Bankacılık Sınavları Çıkmış Sorular

  >