• resm Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri

Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri

ISBN: 9786257880176
Sayfa Sayısı: 520
Baskı Sayısı: 1
Ebatlar: 16,00 x 24,00
Basım Yılı: 2021
50,00 ₺
42,50 ₺
KİTAP HAKKINDA

Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri

Bir bilimsel çalışmanın içeriği kadar o çalışmanın nasıl yapıldığı da önemli bir husustur. Özellikle bir bilimsel çalışmanın kuramsal yapısı,hangi yöntemle yapıldığı, o çalışma için gerekli olan verilerin nasıl toplandığı,verilerin nasıl analiz edildiği ve yorumlandığı vb. hususlar yapılan çalışmanın niteliği için son derecede önemlidir. Bu durum aynı zamanda bir bilimsel çalışmada elde edilen sonuçların inandırıcılığı için de önem arz etmektedir. Bu anlayış beraberinde bilimsel araştırmalarda yöntem kavramının ne kadar önemli olduğu anlayışını doğurmaktadır. Bu tür temel noktalar,böyle bir kitap yazma gereğini doğurmuştur. Hâlihazırda, Bilimsel Araştırma Yöntemleri adı altında yazılmış çok sayıda kitap mevcuttur.Buna rağmen ‘‘Neden yeni bir kitap yazma gereği ortaya çıktı?’’ sorusu akla gelmektedir. Bu soruya verilebilecek en önemli cevaplardan biri, bilim dinamik bir süreç olup ve sürekli gelişmektedir. Bilimin gelişmesine paralel olarak araştırma yöntemleri de gelişmekte ve çeşitlenmektedir. Bu da beraberinde yeni kitap yazma ihtiyacını doğurmaktadır. Bir diğer husus, mevcut Bilimsel Araştırma Yöntemleri kitapları çoğu zaman bilimsel araştırma yöntemlerinin belli bazı hususlarına odaklanmakta ve diğer hususlar nispeten göz ardı edilmektedir. Bu ve benzeri hususlar alanda daha kapsamlı ve yeni kaynak kitapların da yazılmasını ihtiyaç haline getirmektedir. İşte bu anlayış ile yeni bir kitap yazmaya karar verdik.
Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Bilimsel Araştırma Yöntemleri kitabı, hem kuram hem de uygulamaya yönelik bir içeriğe sahip olduğu için
mevcut kitaplardan farklıdır. Bu kitabın özellikle Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme Temel Alanları olmak üzere Sosyal Bilimlerin diğer alanlarında çalışan araştırmacılar için temel bir kaynak görevi göreceği beklenmektedir. Ayrıca lisans, lisansüstü eğitim öğrencileri için de bir başvuru kaynağı olacağı kanaatini taşımaktayız.
Kendi yorumunuzu yazın
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
  • Kötü
  • Mükemmel