• resm Çocuklarda Problem Çözme Ve Satranç

Çocuklarda Problem Çözme Ve Satranç

Yayınevi: Dorlion Yayınevi
ISBN: 9786052494431
Sayfa Sayısı: 136
Baskı Sayısı: 1
Ebatlar: 13x21
Basım Yılı: 2019
Tahmini Kargoya Veriliş Zamanı: 2-4 iş günü
15,00 ₺
10,50 ₺
KİTAP HAKKINDA

Çocuklarda Problem Çözme Ve Satranç

Bu eserde, satranç eğitimi ve problem çözme becerileri arasındaki ilişkiler incelenmiştir. Satranç; beyin jimnastiği olarak bilinen bir zekâ oyunudur. Büyük Usta Botvinnik satrancı değerlendirirken, “Satranç analiz sanatıdır.” demiştir.

Satranç oynayan çocuklarda gözlenen: karşılarına bir problem çıktığında sistematik bir şekilde çözmekte ve problemin devam yollarını beyinlerinde canlandırıp yolunu ona göre seçmektedirler. Ayrıca eğitim ve günlük yaşamlarında konular arası bağlantı kurabilmekte ve verimli sonuçlar almaktadırlar. Bu çalışma; her birey için günlük hayatta başarılı bir biçimde problem çözme becerisini geliştireceği keyifle okunacak bir eserdir.

“Satranç konsantre olmanıza, mantığınızı geliştirmenize yardımcı olur. Kurallar ile oynamayı ve eylemlerinizin sorumluluğunu almayı, belirsiz bir ortamda problemin nasıl çözüleceğini öğretir.”
GM Garry Kasparov

"Bir problemi çözmek için bir saatim olsaydı ve hayatım bu çözüme bağlı olsaydı, bunun 55 dakikasını problemi tanımlamak için harcardım ve 5 dakikadan az bir sürede bu problemi çözerdim.”
Albert Einstein

Kendi yorumunuzu yazın
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
  • Kötü
  • Mükemmel